607 Görüntülenme
Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 54608

Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı

(Louis & Luca - The Big Cheese Race)
Kategori
Senaryo Kjell Aukrust, Karsten Fullu

Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı filminde; Solan ile Olvar O. Kleppvold arasında gizli bir iddia vardır ve Solan bu yüzden deha mucit Reodor Felgen'in em evini hem de atölyesini kaybeder ve ikisi de kazanma mücadelesine müttefiklerini getirir. Takım arkadaşlarıyla birlikte yarışacak ve iki taraf da bu bahsi kazanmak için her şeyi ortaya koyacaktır. Herkese kendini ispatlama şansını bir yarışmada bulan Solan, bu yarışmayı ne pahasına olursa olsun kazanmak istemektedir. 


Rekabetçi ruhu arkadaşlarına hep bir sorun çıkarmıştır. Ancak yarışacağı kişiyi görünce biraz sarsılmıştır. Köyün mandırasının müdürü Bay Grigoux, Solan’la yarışacaktır. Ortaya bir şey koyması gerektiği için arkadaşı Reodor’un evine bahse girer. Reodor hayatı boyunca Solan’ın arkasında durmuş ve bundan çokça canı yanmıştır ama bu sonuncu olacaktır. İki komşu köy arasında tatlı bir rekabet başlar. Filmin başından itibaren rekabet duygusuna vurgu yapılsa da Solan aslında çok da iyi kalplidir. Flåklypa kasabasında geçen filmde yarışma başlar ve Solan kendini kanıtlamaya çalışır. 


En nihayetinde dostluk ve arkadaşlığın değerine dikkat çeken filmde Solan bu yolda çok şey öğrenecektir. Solan, yakın arkadaşı Redeor’un da gönlünü almak için de uğraşacaktır. Başından sonuna kadar hem öğretici hem de eğlenceli bir film olan Louis & Luca - The Big Cheese Race, karşınıza animasyon ve aile türleriyle çıkıyor. 


Sıradan animasyon filmlerinden hem tür hem de yapı olarak ayrışan 4k filmin yönetmen koltuğunda ise yine Solan og Ludvig - Jul i Flåklypa ve Kaptein Sabeltann og den magiske diamant gibi ünlü filmlere de imza atan başarılı yönetmen ve prodüktör Rasmus A. Sivertsen oturuyor. Filmin senaryosuna ise iki isim birlikte imza atmış: Alle under angrep filmiyle tanınan Karsten Fullu ve başarılı yazar ve senarist Kjell Aukrust. 


Harika bir animasyon ve çocuk filmi olan Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı isimli yapıt 4 dalda da ödül için aday olarak gösterilmiştir. Solan karakterini seslendiren isim Kari Ann Grønsund’dur. Norveç yapımı filmin vizyona giriş tarihi ise 6 nisan 2018.  

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın