7,321 Görüntülenme
Luz: Kötülük Çiçeği
5.1 IMDB Puanı
10 1 6 716

Luz: Kötülük Çiçeği

(Luz: The Flower of Evil)
Kategori
Senaryo Juan Diego Escobar Alzate
Ödüller 18 ödül & 41 Adaylık.

Kolombiya dağlarının arasında sessiz ve dindar bir grubun lideri olan El Señor ikisi evlatlık üç kızı ve karısı Luz ile birlikte güzel ve huzur dolu ancak disiplinli bir hayat yaşamaktadır. El Señor ve ailesinin hayatı ise karısı Luz’un ölümünden sonra aniden değişir ve bu dindar aile akıllarına dahi gelmeyecek korkunç olaylarla baş başa kalırlar.


El Señor karısını kaybettikten sonra yine uzun süren yürüyüşlerinden birinden döndüğünde bu defa yalnız değildir. El Señor yanında küçük bir erkek çocuğu ile döner ancak bu çocuk El Señor tarafından boğazından zincirlenmiş bir haldedir. Neler olduğunu anlamak isteyen grup ise El Señor’dan bu küçük çocuğun Hz. İsa olduğunu öğrenirler. El Señor her kese bu çocuğun o beklenen kişinin ta kendisi olduğunu söyler ve kimse de El Señor’u sorgulamaz. Çünkü El Señor ayrıca bu grubun dindar lideridir de. Bu nedenle herkes bu küçük çocuğu kurtarıcı olarak görür. Fakat bu çocuğun neden boynundan zincirlenmiş olduğu ise henüz meçhuldür. Çünkü eğer o gerçekten de kurtarıcı ise neden bu zulme layık görülmektedir? İşte bu sorulmayan soru hem El Señor’un kızlarının hem de küçük grubun yavaş yavaş yoldan çıkmasına neden olur. Fakat tek yoldan çıkan kızlar ya da grup değildir, aynı zamanda El Señor’da yavaş yavaş adını konduramadığı bir gücün etkisi altına girmektedir. 


Dilerseniz Türkçe dublaj seçeneğiyle de izleyebileceğiniz bu yirmi film ödülü alan ve kırk film ödülüne de layık görülen filmde yönetmen ile senarist koltukları Juan Diego Escobar Alzate ismine aittir. Luz: Kötülük Çiçeği adıyla 4k film formatında da sizler için hazırladığımız yapımda Jim Munoz ile Yuri Vargas ve de Sharon Guzman isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki simalardır. Aslında zincirlenmiş bir vaziyette gelen küçük çocuk kimdi? Anne Luz ne zaman ve hangi sebeple ölmüş ve kızlarını geride bırakmıştı? 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın