7,198 Görüntülenme
Maç Sayısı
7.6 IMDB Puanı
10 1 8 738

Maç Sayısı

(Match Point)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Woody Allen
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 12 ödül & 31 adaylık.

Woody Allen’ın hem yönetmenliğini hem de senaryo yazarlığını yaptığı ve Scarlett Johansson’un başrolünde oynadığı Maç Sayısı ülkemizde 17 Şubat 2006’da gösterime girmiştir. Film romantik bir dram filmidir.


Chris Wilton (Jonathan Rhys Meyers), gerçek bir profesyonel ve başarılı olmak için çok çalışmaktan rahatsız olmayan hırslı bir tenis oyuncusudur. Geçinmek ve varlıklı insanlarla tanışma fırsatına sahip olmak için, Londra'nın lüks bir tenis kulübünde tenis eğitmeni olarak çalışmaktadır. TomHewett'e (Matthew Goode) ders vermektedir ve onunla oldukça dostça zaman geçirmektedir. Tom'un kız kardeşi Chloe Hewett'le (Emily Mortimer), ona âşık olan sıkıcı ama zengin olan kızla çıkmaya başladığı yer burasıdır. Esprili cazibesi onu hemen baştan çıkarır.


Chloe ile birlikte vakit geçirdiği sırada katılmak zorunda olduğu bazı aile etkinliklerinde Chris, rol yapmadığı zamanlarda kendini beğenmiş ve bencil bir özgüvene sahip, ancak mücadeleci bir aktris olan sarışın Nola Rice (Scarlett Johansson) ile konuşmaya ve onu tanımaya başlar. Görünüşe göre Nola her oyuncu seçmelerine katıldığında ortalığı karıştıran bir tiptir. Nola, Chloe'nin tek erkek kardeşi Tom'un kız arkadaşıdır ve ailesi Alec ve Eleanor (Brian Cox ve Penelope Wilton) onu onaylamamaktadır. Nola bunu kabullenmiştir ancak Hewett ebeveynlerinin Chris'e meraklı olduğunu bilmektedir, çünkü özellikle bir süre önce Chloe genç bir serseri ile kaçmaya kalkıştığı için Chris'in güvenli bir seçenek olduğunu düşünmektedirler. Nola'nın tiyatro bölümü için seçmelere katılmasından sonraki bir sohbette Nola, Chris'in, Hewett'ların ailesine damat olarak gelmesinin tek yolunun, kendisi ile de takılması ile olduğunu söyler.


Chris bunun doğru olmadığını bilmesine rağmen, Nola'ya karşı koyamaz. Birlikte vakit geçirirler, dışarı çıkarlar ve birlikte olurlar, Chloe babasından Chris'e bir iş vermesini istediği için aldığı bir işte çalışmaya başlar. Kısa bir süre sonra Chloe ve Chris nişanlanır ve evlenirler. Yine de Nola ve Tom yollarını ayırır. Her iki tarafın ebeveynleri tarafından oldukça onaylanan bir eşleşme olan birinci dereceden kuzeniyle çıkmaya başlar.


Chris ofiste iyi iş çıkarmaktadır, şirket ekonomi alanındaki yüksek lisans eğitimini ödemektedir ve terfi üstüne terfi almaktadır. Nola'yı görmeye devam eder, ancak giderek daha talepkâr hale geldikçe ilişki bir sorun olmaya başlar. Ve Nola’ hamile olduğunu açıkladığında işler hoş olmayan bir şekilde ilerlemeye başlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum