5,039 Görüntülenme
Mad Max: Fury Road
8.1 IMDB Puanı
10 1 9 468

Mad Max: Fury Road

(Mad Max: Fury Road)
Yönetmen
Senaryo George Miller, Brendan McCarthy, Nick Lathouris
Ödüller 6 Oscar Kazandı. 245 ödül & 231 adaylık. total

İnsanlığın hayatta kalmak için herşeyi göze aldığı ve çöle dönmüş ve acıma denen hissin tamamen yok olduğu bir dünyada geçen Mad Max: Fury Road filmi aksiyon, bilim kurgu ve macera kategorilerinde yer alan ve film dünyasına damgasını vurmayı başaran nadir filmlerden biridir. 


Kıyamet kopmuştur ve herkes artık kendisi için yaşamaktadır. Ancak bu hiç de kolay değildir ve tek olmak yerine bir arada kalıp güç oluşturmayı seçen bazı vahşi gruplarda kendi başına kalan insanlara kan kusturmaktadırlar. Tam da böyle bir ortamda iki birbirinin aynı kişi karşılaştığında hiç bir şey sanıldığı gibi olmayacak ve kan gövdeyi götürecektir. Hem karısını hem de çocuğunu kaybeden Max ve kurtuluşun kendi vatanına dönmek olduğunu zanneden Furiosa. Max ve Furiosa birbirlerini bulduklarında yeniden yaşama tutunmak ve amaçlarını yerini getirmek için harekete geçtiklerinde bu bazı kişilerin canını sıkacak ve onlara karşı savaşmak için bu kişileri harekete geçirecektir.


Çılgın Max: Öfkeli Yollar ismiyle Türkçe dublajıyla da sitemizde yer verdiğimiz 6 Oscar ödülü alan ve bunların yanında da 245 film ödülünü aldıktan sonra hızını alamayan ve 231 film ödülüne daha adaylığını koyan bu eşsiz filmin yönetmeni ise yapımın senaristliğini de yapan George Miller’dır.  Bu muhteşem filmin senarist kadrosu ise Miller ile birlikte Brendan McCarty ve Nick Lathouris isimlerinden oluşmaktadır. Halen akıllardan silinmeyen filmde Tom Hardy, Charlize Theron ve Nicholas Hoult gibi dev isimlerde filmin başrol oyuncu kadrosundaki yıldızlardır. Max ve Furiosa nasıl bir ortamda ve hangi şartlar altında birbirleri ile tanışmışlardır? Max ve Furiosa çıktıkları bu vahşet dolu yolun sonunu getirmeyi başarabilecekler midir? Yoksa bu ikiliyi kimsenin aklına dahi gelmeyen bir son mu beklemektedir? Hem filmi yeniden hatırlamak hem de 6 Oscar almış bir filmin keyfini çıkarmak için sizleri ekran başına davet ediyor ve keyifli seyirler diliyoruz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum