2,458 Görüntülenme
Meetıng
5.2 IMDB Puanı
10 1 6 225

Meetıng

Kategori
Yönetmen
Senaryo Emre Sen

Meeting, 2020 yapımı İngiliz dram, gerilim ve gizem filmidir. Filmin yönetmenliğini “Vatanım Sensin” “Şeytan Tüyü” “Bir Zamanlar Anadolu” film projelerinde bulunmuş senarist ve yönetmen Emre Şen yapmaktadır. Filmin senaryosunu yine Emre Şen kaleme almıştır. Film 1 Ekim 2020’de İngiltere’de vizyona girmiştir.


Filmin ana karakterlerini Stephen Schreiber, Bhrinda Bache, Shipra Jain Khanne ve Nalan Burgess bulunmaktadır, filmin konusu ise; genç bir kadının evinde arkadaşları ile toplanması sonucu ortaya çıkan psikolojik sorunlarını ve arkadaşlarının rüyalarında sürekli onu öldürmeye çalışması sonrasında psikolojik destek almaya başlamasıdır.


Julianne internet üzerinden ortak ilgi alanları olan insanların toplatılar yaptığı bir organizasyona üyedir. İnsanlar buradan birbiri ile tanışıp planladıkları yer ve zamanlarda toplanıp muhabbet etmekte ve eğlenmektedirler. Julianne annesinin evde olmadığı bir günde bu toplantılardan birini kendi evinde yapmaya karar verir. Babası onu küçük yaşta terk ettiği için kendini suçlu hisseden Julianne’nin psikolojik sorunları vardır. Bu evinde gerçekleştirdiği toplantıdan sonra bu sorunlar daha da artacaktır.


Julianne’ın evine insanlar gelmeye başladıkça ortam ısınmakta şarkılar söylenmekte içkiler içilip yemekler yenmektedir. Bir ara ortadan kaybolan Julianne döndüğünde misafirlerinden birinin onu öldürmeye çalıştığını iddia eder. Fakat bahsi geçen misafir salonda herkesle birlikte oturmaktadır. Yer yer ortamın gerildiği tartışmaların çıkıtğı fakat sonrasında şarkılarla hemen yumuşadığı toplantıya her kesimden ve her yaştan insan katılmıştır. Fakat Jullianne’de bir sorun olduğunu anlayan insanlar ortamdan uzaklaşmak ister. Bu sorunu karşısında üzülen Joanne kendisine zarar vermeye başlar. Kollarını kesen Jullianne’nin annesi eve geldiğinde durumu öğrenir. Fakat onun psikolojik destek almasını istemez çünkü kızının sorunları olmasını kendine yedirememektedir. Jullianne kendi çabaları ile bir psikolog bulur ve onunla görüşmeye başlar. Bu sırada evinde yaptığı toplantıdaki insanları her gece kâbuslarında onu öldürürken görmektedir. Bu durum onun psikolojik sorunlarının tetiklenmesine ve kendine zarar vermesine sebep olmaktadır. Jullianne’in psikoloğu küçük yaştaki kızını kaybetmiş orta yaşlarda bir kadındır ve bu genç kızın bu halde olması onu derinden etkilemiş ilk defa bir müşterisine karşı kendisini zayıf hissetmektedir ve ona yardım ederken meslek etiğini çiğnemek istemiyordur. Jullianne’ın kayıp babasının elinde bir silahla kapıya dayanması da psikolojik sorunları için pek yararlı olmayacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın