1,661 Görüntülenme
Ölümcül Masumiyet
3.7 IMDB Puanı
10 1 4 105

Ölümcül Masumiyet

(Deadly Illusions)
Kategori
Senaryo Anna Elizabeth James

2021 yapımı gerilim ve dram filmi olan Deadly Illusions’ın yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Anna Elizabeth James yapmıştır. Filmin ana karakterleri ise Greer Grammer, Kristin Davis, Dermont Mulroney,Martinez Cunningham ve Shanol Hampton tarafından canlandırılmıştır. Filmde bebek bakıcısı olarak işe alınan bir kadının açtığı sorunlar konu alınmaktadır.  İntikam ve gerilim dolu bu filmi sitemizden 4k kalitede Türkçe dublaj ve altyazılı olarak izleyebilirsiniz.


Mary Morrison ünlü bir roman yazarıdır. Son zamanlarda yazmak istediği romanı için yeni fikirler bulmakta zorluk çekmektedir. Romanını yazmaya vakit ayırmak istediği için kocası Tom ile birlikte bir bebek bakıcısı tutmaya karar verirler. İkiz çocuklarına bakması için Grace adlı bir kadını işe alırlar. Grace oldukça güzel sarışın bir kadındır ve aileye dâhil olduğu andan itibaren iyi bir izlenim bırakmıştır. Mary onlara kendisinden daha iyi bakamayacağını düşündüğü için hiçbir bakıcıyı beğenmez ancak iyi izlenim bırakan Grace’i beğenip hemen anlaşma yapmıştır. Ayrıca Grace’in kitap okuyor olması onu oldukça etkilemiştir.


Mary’nin arkadaşı Grace’i fazla güzel bulur ve onun evde sorun çıkarabileceğini söyler ancak Mary onun sorun olmayacağını düşünür. Bir süre Mary evde bir bakıcı olmasının ve sadece çocuklarla değil kendi ile ilgilenmesinin tadını çıkarır ancak Grace onunla onun sandığından farklı bir şekilde ilgilenmeye başlar. Mary o sırada romanı için bir fikir bulduğunu fark eder. Mary tuhaf bir durum olduğunu anlar ancak bunu umursamaz. 


Mary’nin kocası Tom ise bu sırada Grace ile yakınlaşmaya başlamıştır. Çocukları okula bıraktıktan sonra yemek yemeye çıkarlar ve ikili yakınlaşmaya başlar. Mary bu sırada Grace ile vakit geçirdiğini düşünmekte ancak ara sıra bu vakitlerin aslında hiç yaşanmadığı izlenimine kapılmaktadır.


Bir süre sonra bebek bakıcısı ayarlama şirketinden bir telefon alır. Şirket ona bebek bakıcısının geciktiği için özür dilediklerini söylemektedir. Mary ise Grace’in geldiğini ve bir süredir bakıcılık yaptığını söyler. Ancak şirket Mary’e, Grace adında bir çalışanları olmadığını ve kendilerine bir bakıcı göndermediklerini söyler. Bu olay Mary’i korkutmaya başlar ve Grace’i o gün gördüğünde daha da çok korkar. Daha sonra Grace’in kendisi hakkında anlattıklarının da yalan olduğunu keşfetmeye başlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın