20,074 Görüntülenme
Pasifik Savaşı 2 isyan – Pacific Rim 2 Uprising
5.6 IMDB Puanı
10 1 6 1968

Pasifik Savaşı 2 isyan – Pacific Rim 2 Uprising

(Pacific Rim: Uprising)
Senaryo Steven S. DeKnight, Emily Carmichael, Kira Snyder, T.S. Nowlin, Travis Beacham

Pasifik Savaşı filminin ikinci filmi olan bu ikinci eser, 2018 yapımı Amerikan macera, aksiyon ve bilim kurgu türündedir. Filmin yönetmenliğini “Spartaküs: Kan ve Kum” ile “Daredevil” ve “Angel” dizi ve filmlerinde imzası bulunan yönetmen ve senarist ve aynı zamanda da yapımcı olan Steven S. DeKnight tarafından yapılmaktadır. Filmin senaryosu ise Emliy Carmichae, Kira Snyder ve T. S. Nowlin tarafından kaleme alınmıştır.


Ana kahramanlarını John Boyega, Scott Eastwood, Jing Tian, Zhang Jin ve Caeilee Spaeny canlandırmakta ve onlara diğer karakterlerde Rinko Kikuchi, Burn Gorman ve Charlie Day eşlik etmektedir. Ülkemizde 23 Mart 2018’de vizyona giren filmin bütçesi 150 milyon dolardır ve elde ettiği hasılat 290 milyon dolardır. Film ilk fimden 10 yıl sonra  2035’de geçmektedir. 


Pasifik Savaşı: İsyan filminde 2035 yılına gelindiğinde 10 yıl önce verilen savaşların sonucu olarak Kaijuların okyanusun altında açtıkları başka bir boyuta açılan kapı artık kapanmıştır. İlk filmin kahramanı Stacker Pentecost’un oğlu Jake Pentecost robot pilotluğunu bırakmıştır çünkü artık savaşacağı kimse kalmamıştır. Geçimini ise Jeager robotlarının parçalarını çalıp kara borsada satarak sağlamaktadır. Iskartaya çıkarılmış bir Jeager robotunun güç çekirdeğinin izini sürerek 15 yaşındaki Jeager hayranı Amara Namani’nin evine gider. Amara’nın evinde yaptığı küçük Jeager Scrapper ile Pasifik Savunma Güçlerinin, Jeager robotu November Ajax ile aralarındaki arbededen sonra ikisi de tutuklanır çünkü ikisinin de yaptığı yasal değildir. General Mako Mori onların bu yeteneklerinin israf edilmemesi için Jake’in usta Amara’nın ise çırak olarak Pasifik Güvenlik Güçlerine katılmaları konusunda ��srar eder.


Pasifik Savunma kuvvetlerinin ana üssüne geldiklerinde Jake, Jeager programının adaylarını eğitmeye başlar. Fakat Mako ona programın tehlikede olduğunu çünkü insansız robotların üretileceğini söyler.  Bunun ise karanlık bir tarafları olan Shao Liwen ve Doktor Newton Geiszler’in şirketi yapacaktır. 


Mako son prototiplerini Sydney’de sunabilirlerse hala bir umutları olabileceğini savunmaktadır fakat bunu yapamadan öldürülür. Ölmeden önce Sibirya’da  bulunan bir konum iletmiştir. Bu eski bir Jeager fabrikasıdır. Jake ve Nate “Gypsy Avenger” ile oraya giderler ve insansız robotların birer Kaiju beyni tarafından kontrol edildiğini görürler. Yani geçti sandıkları tehdit aslında tam karşılarında durmaktadır. İnsansız robotlar doğru konumlara geldiklerinde Kaiju beyinleri kontrolü ele alıp saldırılarını içeriden başlatacaklardır.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum