998 Görüntülenme
Şanssız Bir Aşk Şarkısı
5.5 IMDB Puanı
10 1 6 94992

Şanssız Bir Aşk Şarkısı

(Hard Luck Love Song)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Justin Corsbie, Todd Snider, Craig Ugoretz

Jesse hayatını kötü kararların yönlendirmesine izin vermiş, hiçbir sevgiliyi ya da sağlam bir işi elinde tutamamış ve bu yolda da yürümeye devam eden bir müzisyendir. Jesse oldukça iyi müzik yapsa da istediği yerlere gelememiş ve iyi bir hayatı da elde edememiştir. Sürekli iniş çıkışlar yaşayan ruhu son zamanlarda da var oluşunu sorgulamaktadır. Bu sorgulama ise yerini yakında yaşama amacını bulamamaya bırakmaktadır. Böylesine tehlikeli bir ruh halindeyken de Jesse hayatında en olmaması gereken kişiyi yeniden görmüştür.


Jesse’nin bir zamanlar ona büyük acılar yaşatan ve dengesinin bozulmasına neden olan sevgilisi Carla yeniden Jesse’nin hayatına girmiştir. Bu birliktelik ise başta birkaç kadehle başlamış, birkaç şişeyle devam etmiştir. Eskisi gibi dengesini kaybetmeye başlayan Jesse içinde bulunduğu ruh halinin etkisiyle de daha da derine çekilmektedir. Fakat şu an ki tehlikeli halini görmek istemeyen Jesse eski sevgilisini yeniden kaybetmek istememekte ve bu yüzden de Carla’nın çılgınlıklarına eşlik etmektedir. Ancak Jesse hayatına Carla girmeden önce zaten alkol ve belanın hayatından eksik olmayan bir adamdır ve Carla’nın hayatına yeniden gelişi ile bu durumu sadece daha kötü bir hal alacaktır. Çünkü Jesse’nin eski sevgilisi dengesiz davranışları ile onun duygularını ve düşüncelerini zehirlemektedir.


4k film formatındaki Hard Luck Love Song filminde Justin Corsbie ismi yapımın yönetmen köşesindeki isimdir. Todd Snider’ın, Just Like Old Times şarkısını beyaz perde için senaryoya uyarlayan isimler ise yine Justin Corsbie ve Craig Ugoretz’dir. Dramanın müzikle uyumunu romantizm ile birleştirmeyi başaran filmde Dermot Mulroney ile Michael Dorman ve de Sophia Bush isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki ekiptir. Carla zaten depresyonun eşiğinde olan Jesse’yi neden bu kadar çok zorlamaktadır? Jesse, Carla’nın kendisine iyi gelmediğini ne zaman anlamayı başaracaktır? Jesse ve Carla birlikteliğinde en tehlikeli an ne zaman gelecek ve bu anı da Jesse çok geç olmadan fark edebilecek midir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın