4,797 Görüntülenme
Siber Cehennem: Bir İnternet Kâbusu
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 489

Siber Cehennem: Bir İnternet Kâbusu

(Cyber Hell: Exposing an Internet Horror)
  • Yapım Yılı 2022
  • Ülke South Korea
  • Film Süresi 105 dakika
Kategori
Yönetmen Jin-sung Choi
Senaryo Jin-sung Choi
Oyuncular Chang Eun-jo,Nicole Gose,Moon Hyung-wook

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror ismiyle hem 4k formatında hem de dublajlı olarak izleyeceğiniz bu suç belgeseli yetişkin olmayan izleyicilerimiz için uygun bir belgesel değildir. Bu yüzden ebe beyinler de bu belgeseli önce kendileri izlemeli ve uygun görürler ise çocuklarının izlemesi için onay vermelidirler. Çünkü bu belgesel Kore’de kısa bir süre önce yaşanmış olan korkunç bir skandalı adım adım takip eden bir yapımdır. 


Kim-Wan ile Yeon-Seo polisin siber suçlar bölümünde çalışan müfettişlerdir. Kim-Wan ile Yeon-Seo bir gün Nth Room adı verilen bir sohbet odasına girdiklerinde ne yapacaklarını şaşırırlar. Çünkü bu sohbet odasından 18 yaşının çok altında gençler bulunmaktadır ve bu gençlerin bulundukları durum ise hiç de kolay bir durum değildir. Kim-Wan ile Yeon-Seo neler olduğunu araştırmaya başladıklarında bir süredir bu gençlerin taciz edildikleri, çıplak resimlerinin ifşa edildikleri ve daha da yani çok daha da ileri gidildiği ve bu gençlerin hayatlarının mahvedildiğini öğrenirler. Bu durumu kavrayan Kim-Wan ile Yeon-Seo ise bu duruma bir an önce son vereceklerine ve ele başlarını yakalayacaklarına yemin ederler. 


Kim-Wan ile Yeon-Seo açıkça bu suçlulara meydan okuduklarında ele başlarının Baska ile Godgod adında iki kişi olduğunu öğrenirler. Fakat özellikle de Baska o kadar kendinden emindir ki açıkça Kim-Wan ile Yeon-Seo’ya kendisini asla yakalayamayacaklarını ve yaptıklarını durduramayacaklarını söyler. Bu durum ise Kim-Wan ile Yeon-Seo için sadece onları yakalamak için daha büyük bir kamçı olur. Bu yüzden de taktik değiştirmeye karar veren Kim-Wan ile Yeon-Seo olan biteni tüm ülke ile paylaşırlar ve anne ve babaları uyarırlar. Bu noktadan sonra ise her şey daha doğrusu Baska ile Godgod’ın sonu hızla gelecektir. Çünkü tüm ülke artık çocuklarına musallat olan sapıkların varlığından haberdardırlar. Bu noktadan sonra ise Baska’nın sadece ufak bir hata yapması ve kimliğini ele verecek bir hamle yapmasına sıra gelmiştir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın