1,164 Görüntülenme
Silahlar Fora
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 174

Silahlar Fora

(Guns Akimbo)
Senaryo Jason Lei Howden

2019 yapımı bir komedi ve aksiyon filmi olan Silahlar Fora filminin yönetmen koltuğunda Jason Lei Howden oturmaktadır. Filmin senaryosu da yine yönetmen Howden tarafından kaleme alınmıştır.


Miles, günlerini rutin bir işte geçiren, güzel eski kız arkadaşı Nova'yı özleyen, sosyal olarak uyum sağlamakta zorlanan, kolayca korkutulan yalnız bir adamdır. Sıradan hayatı, kendisini birbirini tanımayan insanları şehir çapında bir ölüm oyununda savaşmaya zorlayan karanlık bir internet sitesine kaydolduğunda alt üst olur. Skizm adı verilen sitede suçlular ya da sadece insan öldürmek isteyen insanlar, silahlar kullanarak diğer katılımcıları öldürmekte ve bu ölüm oyunu canlı olarak izleyicilere sunulmaktadır. Miles sadece onlarla dalga geçmek için siteye girer ancak sitenin sahipleri bu durumdan hoşlanmadığında işler ters gitmeye başlar. Sitenin sahipleri Milses’ı evinde bulur ve ellerine iki adet tabancayı çıkaramayacağı şekilde çiviler.


Yarışmacılar, yarışmayı daha da çekici hale getirmek için zayıf yarışmacıları engelleyen Skizm olarak bilinen gizli bir enfiye film çetesi tarafından seçilir. Miles'ın durumunda, öldürmek için harika olmasına rağmen günlük işler için daha az yardımcı olan iki tabanca ellerine vidalanmıştır. Miles, görünüşte durdurulamaz bir ölüm makinesi olan Nix ile karşı karşıya gelir. Tepeden tırnağa silahlanmış olan Nix, korkak Miles'ın peşindeyken şehirde bir yıkıma yol açar.


Miles’ın sorunlarından kaçma taktiği, başlangıçta Nix’ten savaşmak yerine kaçmayı başardığında karşılığını verir. Ancak Nova kaçırıldığında, kaçmayı bırakmalı ve sevdiği kız için savaşma korkusunu yenmelidir. Miles daha sonra bu durumdan kurtulmak için polisi arayacaktır ancak parmakları yerine silahları olduğu için bunu burnu ile yapmak zorunda kalacaktır.


Polis gelir ve Miles'ı tutuklar. Onu mahkûm aracı ile götürdükleri sırada Degraves adlı polis Miles'ı yıllardır yakalamaya çalıştıkları Nix'i çekmek için yem olarak kullanma planlarını açıklar ve sonrasında, Nix'in öz kızı olduğunu açıklar. Sitenin sahibi Riktor, işine engel olan Degraves’ten intikam almak için ailesinin arabasını havaya uçurmuştur ve Nix olaydan sonra şoku atlatamamış ve akıl sağlığını yitirmiştir.


80'li ve 90'lı yılların ikonik aksiyon filmlerinden esinlenilen, çağdaş bir yorum olan Silahlar Fora, Kick-Ass, Terminatör ve Deadpool tarzı filmlerden geri kalmayan bir aksiyon ve macera örneği sunmaktadır. Bu yeni tarzdaki film sitemizde 4k kalitesi ile izlenebilmektedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın