297 Görüntülenme
Siyah Telefon
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 18053

Siyah Telefon

(The Black Phone)
Kategori
Senaryo Joe Hill, Scott Derrickson, C. Robert Cargill

İzleyenlere her anında ayrı bir gerilim yaşatacak olan The Black Phone, 13 yaşında küçük bir çocuk olan Finney Shaw’ın başından geçen korku dolu olayları konu alıyor. Günün birinde maskeli psikopat bir katil tarafından kaçırılan Finney, kendisini dışarıya sesin bile çıkmadığı; karanlık bir bodrum katında bulur. Başlarda buradan kurtulmak konusunda umutsuz olsa da çalışmadığını zannettiği, duvarda asılı olan telefonun çalması her şeyi değiştirecektir. İlk gösterimini 24 Haziran 2022 tarihinde yapan bu 4k yapımın yönetmenlik koltuğunda Scott Derrickson otururken, filmin senaristliğini ise C. Robert Cargill, Graham Clegg ve Scott Derickson üçlüsü üstleniyor. Amerika Birleşik Devletleri yapımı ve korku türünde olan film, aynı zamanda IMDB’den de 6.9 gibi yüksek bir puan elde etmeyi başarıyor. Filmin oyuncu kadrosunu ise Mason Thames, Madeleine McGraw, Ethan Hawke, Jeremy Davies, E. Roger Mitchell ve Troy Rudeseal gibi isimler oluşturuyor.


Finney Blake (Mason Thames), çevresine karşı son derece utangaç olsa da; fazlasıyla zeki olan henüz 13 yaşında küçük bir çocuktur. Ancak bu kadar küçük olmasına rağmen Finney, kısa süre sonra son derece tehlikeli bir olayla karşı karşıya gelecektir. Çünkü bir gün maskeli psikopat bir katil (Ethan Hawke), Finney’i kaçırmış ve aynı onun gibi çocukları alıkoyduğu bir bodruma kapatmıştır. Gözlerini açtığında kendisini bu karanlık bodrum katında bulan Finney, bir de bu bodrum katının ses geçirmez olduğunu öğrendiğinde; son derece endişelenir. 


Burada geçirdiği her saat boyunca içini daha da fazla korku bürüyen Finney, zaman ilerledikçe umutsuzluğa kapılsa da; duvarda asılı olan bir telefonun çalmasıyla birlikte işler tamamen tersine döner. Başlarda asılı olan bu telefonun çalışmadığını zanneden Finney, telefonu açtıktan sonra aynı kendisi gibi olan çocukların seslerini duymaya başlar. Bunun ardından bu psikopat katilin ilk kurbanı olmadığını fark eden Finney, sıradaki kurbanı olmamak için zekasının da yardımıyla ne yapıp ne edip buradan kaçmaya çalışacaktır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum