1,976 Görüntülenme
Son Adam: The Last Man
3.7 IMDB Puanı
10 1 4 166

Son Adam: The Last Man

(The Last Man)
Kategori
Dil
Yönetmen
Senaryo Rodrigo H. Vila, Gustavo Lencina

Son Adam: The Last Man, Arjantin ve Kanada tarafından ortaklaşa olarak üretilen, Rodrigo H. Vila'nın yönettiği ve senaryosunu ise Dan Bush ve Gustavo Lencina'nın üstlendiği apokaliptik bir bilim kurgu filmidir. 2019 yılında İspanya'da vizyona giren 3.7 imdb puanına sahip Aksiyon, Dram ve Gerilim türündeki filmin kadrosunda Harvey Keitel, Justin Kelly, Liz Solari, Iván Steinhardt, Rafael Spregelburd, Marco Leonardi, Hayden Christensen ve Fernán Miras yer alıyor.


Film, geçirdiği elim bir kaza sonrası travma geçiren stres bozukluğu ve çeşitli halüsilasyonlarla savaşan emekli bir savaş gazisinin (Hayden Christensen) şüpheli bir Mesih (Harvey Keitel) ile ilişki kurduktan sonra günlük hayatını terk edip bir yeraltı sığınağında aşırı bir şekilde eğitime başlayan Dram ve Gizem dolu hikayesini konu ediniyor.


Emekli asker, şüpheli görünen bir sokak peygamberinin tavsiyeleri üzerine dünyanın sonunun geldiği düşünmeye başlar ve bunu takıntı haline getirip çeşitli hazırlıklar yapmaya başlar. Yakın bir zaman içerisinde gerçekleşecek olan kıyamet alametlerini anlatan adam, ürtücü bir fırtınanın, hazırlıklı olmadıkları takdirde tüm canlıları yok edeceğini iddia eder. Sokak peygamberinin sözlerine kulak veren emekli savaş gazisi yaklaşan kıyamet olaylarından korunabilmek için kendisine korunaklı bir sığınak inşa eder.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın