871 Görüntülenme
Tam Sayı
5.7 IMDB Puanı
10 1 6 81963

Tam Sayı

(Full Count)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Robert Eagar

Full Count isimli 4k formatlı yapım, 2019 yılında gösterime girmiş bir Amerikan drama fantezi spor filmidir. Filmin yönetmenliği Robert Eager tarafından yapılmıştır. Senaryosu da yine Robert Eager tarafından yazılmıştır. Filmin başrolünde John Paul Kakos isimli oyuncu yer almaktadır. Natalia Livingston, E. Roger Mitchell, F. Rick Hearst, Jason London, Adam Boyer ile Robert Pralgo ve de Victoria Staley isimli oyuncular filmin yan karakterlerini oluşturmaktadır. 


Çocukluğunu babasıyla aile çiftliklerinde beyzbol oynayarak geçiren Milton, bir son sınıf lise öğrencisidir. İçinde bulunduğu lise döneminde yaşadığı kent dehşet verici bir kuraklığa maruz kaldığından dolayı kendi çiftlikleri de dahil olmak üzere birçok çiftlik iş yapamaz hale gelmiş ve bu sebepten ötürü de batmıştır. Babası ise bu olaylar dolayısıyla strese girdiğinden dolayı, Milton’un küçüklüğündeki haliyle şimdiki hali arasında oldukça fark vardır. Çiftliklerini kaybetmelerinden ötürü paniğe kapılan babası, Milton’un beyzbolu tamamen bırakıp sadece çiftliğe odaklanmasını ister. Ama annesi, babasına karşı gelerek oğlunun hayalini sonuna kadar destekler. Bir süre sonra Milton seyircilerin karşısına komada yatarken çıkar. Komaya neyin sebep olduğu açıklanmadığı gibi polis memurları da Milton’u koruma altında tutar.


Sonrasında Milton bir lise beyzbol oyunu esnasında takımının oyunu kazanmasını sağlayacak olan atışı gerçekleştirir. Bu sayede takımı eyalet şampiyonasında oynamaya hak kazanır. Milton’un ilerleyen günleri yaklaşmakta olan büyük oyuna hazırlık yapmakla geçer. Oğlunu her halükarda destekleyen annesi, babasını bir şekilde ikna edeceğini ve oyunu izlemeye getireceğini söyler. 


Ancak oyun başladığında Milton ne annesini ne de babasını görebilir. Bu sebepten ötürü hevesini kaybettiğinden dolayı da takımı yenilmeye doğru gider. Maçın bitimi yaklaştığında Milton, hem annesinin hem de babasının seyirciler arasında yer aldığını gördüğünde cesaretlenir ve takımının oyunu kazanmasını sağlayacak olan mucize bir vuruş gerçekleştirir. Maçın üniversiteye öğrenci kabul eden gözcüler tarafından da izleniyor olmasından dolayı Milton, Mountainview Üniversitesinde burs kazanır. Babası buna karşı gelerek sadece çiftliğe odaklanması ve beyzbolu tamamen unutması konusunda Milton’u baskılar. Birkaç gün sonra ise babası yaptığı hatanın farkına varır ve oğlundan özür diler. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın