24,104 Görüntülenme
Taşıyıcı 2
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 2331

Taşıyıcı 2

(Transporter 2)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Luc Besson, Robert Mark Kamen, Luc Besson, Robert Mark Kamen

Taşıyıcı serisinin ikinci filmi olan Taşıyıcı 2; Taşıyıcılık yapan Frank Martin, Florida’ da ortaya çıkar ve Amerika Birleşik Devletleri yetkilisinin oğlunun kaçırılması olayına karışır. Frank Martin; Sektörünün en iyisi, eski bir Özel Kuvvetler operatörü, insan ya da başka envai çeşit malların taşımacılığını yapan bir paralı askerdir. İşinde uyması gerekenler ise oldukça basittir; İşi al, hiç soru sorma ve teslimatı zamanında gerçekleştirmeyi başar.


Artık Miami şehrinde yaşamaya başlamış olan Frank, oldukça varlıklı olan Billings ailesinden bir arkadaşına iyilik olması için şoförlük yapmaya başlar. Taşıyıcı’ yı bu sakin ve huzurlu hayatında kendisini şaşırtabilecek olan tek bir şey vardır. Billings ailesinin ufak oğlu Jack Billings. Jack’i sürekli olarak okula götürüp getiren Frank, onunla arasında alışılmışın dışında bir bağ kurar.


Jack ile bu şekilde iyi anlaşmasına şaşıran Frank, birgün çok gerici bir haberle karşılaşır. 6 Yaşındaki ufak Jack, zalimce kaçırılmıştır. Artık Frank, çocuğu kurtarabilmek uğruna eski haline dönecek ve savaş yeteneklerini kullanmak zorunda kalacaktır. Jack’in kaçırılması olayında parmağı olan herkesi delik deşik etmek için yola çıkar. Bu sırada bu insanların oldukça tehlikeli olan bir planını öğrenir. Temas ettiği herkesi öldürecek güçte bir virüsü yayma planı yaptıklarını öğrenen Frank, artık sadece Jack için değil, aynı zamanda da insanlığı korumak için savaşmak durumda kalır. Acele etmelidir, eğer etmezse bir daha asla huzura erişemeyecektir.


IMDb’den 6.3 alarak Taşıyıcı serisinin adı altında başarısını sergileyen yapım, Louis Leterrier tarafından yönetiliyor. Yazarlık kadrosunda ise değişikliliğe gidilerek, Luc Besson ve Robert Mark Karmen isimleri yer alıyor. 32 Milyon dolarlık bütçesi ile insanların beğenisine çıkmayı başaran film, 89.1 milyon dolar kar elde ederek finansal açıdan bir başarı haline geliyor. Yapım IMDb haricinde diğer platformlarda da güzel eleştiriler almış durumda.


Aksiyonu bol olan filmlerde görmeye alıştığımız Jason Statham, bu filmde de Frank Martin karakteri ile bizleri karşılıyor. Gianni Chellini rolünde Alessandro Gassmann’u görebilirken, Audrey Billings olarak Amber Valletta bulunmakta. Küçük çocuk Jack Billings rolünde ise Hunter Clary oynuyor.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum