4,738 Görüntülenme
Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem Çokluevrende
5.4 IMDB Puanı
10 1 6 454

Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem Çokluevrende

(Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse)
Senaryo Jase Ricci

Teen Titans ve Super Hero Girls kahramanlarını birleştiren bir animasyon filmi olan bu yapım, 24 Mayıs 2022 tarihinde sinemaseverlerin karşısına çıkmıştır. Yönetmenliğini Matt Peters ve Katie Rice’in yaptığı 4k filmin senaryosunda ise Jase Ricci’nin imzası bulunuyor. Filmde, Lex Luthor’un Dünya’daki tüm süper kahramanları yakayabilmek amacıyla Süper Kötü Adamları birleştirmesi ve Süper Kahramanların onlara karşı verdiği savaş konu alınıyor. Aksiyon ve macera türlerinde olan bu yapım, IMDB’den 6.4 gibi başarılı bir puan almayı da başarıyor. Filmin seslendirme kadrosunda ise Max Mittelman ile Scott Menville ve Kimberly Brooks ile Greg Cipes, Keith Ferguson ve Will Friedle, Grey Griffin ve de Tara Strong ve Nicole Sullivan gibi isimler bulunuyor.


Metropolis’te Wonder Woman, Supergirl, Batgirl, Bumblebee, Zatanna’dan oluşan Süper Kahraman Kızlar grubu, içlerinde Süper Kötüler’in bulunduğu bir treni durdurabilmek için kendilerini yeni bir görevin içerisinde bulmuştur. Catwoman, Sapphire, Giganta ve Harley Quinn’den oluşan kötüler, Süper Kahraman Kızlar’a karşı savaşırken yenik düşmüş ve hapishaneye kapatılmak üzeredir. Ancak orada beliren esrarengiz bir mor ışık, Süper Kötüler’in kaçmasına ve Süper Kahraman’ların da şok olmasına neden olmuştur. Bu sırada The Riddler, Toyman ve Cheetah gibi kötü adamların da ortadan kaybolduğunu öğrenen ekip, olaydan şüphelenmeye ve kısa süre sonra karşılarına yeni bir kötülüğün çıkabileceğini düşünmeye başlamışlardır. 


Grubun bu şüphelerinin gerçek olduğunu öğrenmesi de çok uzun sürmeyecektir. Çünkü kötülerin başında gelen Lex Luthor, Dünya’daki tüm Süper Kahramanları yakalayıp; karşılarına çıkmalarını engelleyebilmek için son derece kötücül bir plan yapmaktadır. Luthor’un liderliğini yaptığı, Legion of Doom’un karşısında tek başına duramayacaklarının farkında olan Süper Kahraman Kızlar, Genç Titanlar’dan yardım isteyebilmek amacıyla Phantom Zone’a doğru yola çıkar. Burada Genç Titanlar ile birlikte müttefik olan Süper Kahraman Kızlar, Lex Luthor’un birleştirdiği kötülere karşı büyük bir mücadele verecek ve Dünya’yı bir kez daha kötülükten korumaya çalışacaklardır. Ancak iki süper kahraman grubu da bunu birbirleri olmadan yapamayacağının farkındadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum