114,417 Görüntülenme
The Batman
10 1 7 11467

The Batman

Yönetmen
Senaryo Peter Craig, Bob Kane, Bill Finger

İçinde birbirinden ünlü isimleri barındıran The Batman filminin bu versiyonunda Bruce Wayne rolünde Robert Pattinson’ı izliyoruz. Batman’in solo versiyonu aslında Ben Affleck ile çekilecekti lakin araya bazı durumların girmesiyle Affleck’in solo Batman filmi askıya alındı. Daha sonra oluşturulan senaryo için ise en uygun adayın Robert Pattinson olduğuna karar verildi ve rol için o seçildi. Pattinson’a eşlik eden bazı isimler ise Andy Serkis, Paul Dano, Colin Farrell, Zoë Kravitz ve daha fazlasıdır. Bu yapımda Batman’in dışında Catwoman ve The Riddler gibi başka DC evreni karakterlerini de izleme şansı buluyoruz. Filmin yönetmenlerinden birisi bir önceki Batman filminde Batman’i canlandıran Ben Affleck’dir. Diğer yönetmen ise Dawn of the Planet of the Apes filminin yönetmeni olan Matt Reeves’dir. Senaryoda bulunan isimler ise Batman’in yaratıcıları Bob Kane, Bill Finger ve Peter Craig, Matt Reeves ve Mattson Tomlin gibi isimlerdir.


The Batman 4k formatlı filmde, ailesi henüz o çok küçük yaştayken gözlerinin önünde öldürülen ve ailesinin servetiyle birlikte bir başına kalan ve ardından büyük bir adam olduktan sonra yarasa kostümüyle adalet dağıtan Bruce Wayne’dan başka bir akış izleyeceğiz. Bu filmde farklı olarak Bruce Wayne’nin çocukluğuna inilmiyor. Batman çoktan kostümünü üzerine geçirmiş Batman ismini benimsemiş ve hatta üzerinden bir yıl gibi bir süre bile geçmiştir ve insanların çoğu tarafından bilinen bir karakter haline gelmiştir ayrıca olaylar yine Gotham şehrinde meydana gelmektedir. Filmin baş kötüsü ise daha önceki filmlerde ismini duyduğumuz, çizgi romanlarda da sık sık ismi geçen The Riddler’dır. The Riddler’a ise başka kötü karakterler eşlik ediyor olacak. Peki bu Batman filminde Batman’in hangi bilmediğimiz yönlerini göreceğiz? İlk defa Batman rolünde izleyeceğimiz Robert Pattinson nasıl bir performans sergileyecek?


Diğer DC yapımlarıyla bağlantısı olmayan ve oldukça farklı bir olay örgüsü olan The Batman filminde Bruce Wayne’in bu sefer bazı yolsuzlukları ortaya ç��karmaya çalışmas��nı izleyeceğiz.


 

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

47 yorum