207 Görüntülenme
The Good Nurse
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 14849

The Good Nurse

(The Good Nurse)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Charles Graeber, Krysty Wilson-Cairns
Ödüller 1 ödül

26 Ekim 2022 gibi kısa bir süre önce sinemaseverlerle buluşmasına rağmen bu süre içerisinde hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden geçer not almayı başaran The Good Nurse, gerçek olaylardan uyarlanarak beyazperdeye aktarılan son derece gerilimli bir hikayeyi izleyicilerle buluşturuyor. Yapımda, bir hemşire olan Amy’nin; gece vardiyaları sırasında Charlie isimli bir iş arkadaşıyla tanışması ve kısa süre sonra onun gerçek kimliğini öğrendiğinde büyük bir dehşete düşmesi konu alınıyor. Yönetmenliğini Tobias Lindholm’un üstlendiği bu yapımın senaryosunu ise Charles Graeber ve Krysty Wilson-Cairns kaleme alıyor. Suç, biyografi ve dram türlerinde sinemaseverlerin karşısına çıkan yapım; IMDB’den de 6.9 gibi son derece başarılı bir puan alıyor. Filmin oyuncu kadrosunu ise Eddie Redmayne, Jessica Chastain, Kim Dickens, Noah Emmerich ve Nnamdi Asomugha gibi isimler oluşturuyor.


Amy (Jessica Chastain), son zamanlarda hayatı pek de yolunda gitmeyen genç bir hemşiredir. Kısa süre önce bir kalp rahatsızlığı olduğunu ve bu rahatsızlığın kendisini ölüme bile götürebilecek kadar ciddi olduğunu öğrenen genç kadın, yaşadığı bu talihsiz olayların hiçbirini işine yansıtmamaktadır. Psikolojik olarak zorlu bir süreçten geçse de hastalarına her zaman iyi niyetli ve yardımsever biri olarak yaklaşmıştır. Ancak son zamanlarda kaldığı gece vardiyaları, bekar bir anne olmanın gerektirdiği sorumluluklar üst üste binince; genç kadın fazlasıyla zorlu bir süreçten geçmektedir.


Yoğun bakımda kaldığı gergin gece vardiyalarının birinde Charlie (Eddie Redmayne) adındaki bir meslektaşıyla tanışan genç kadın, psikolojik olarak desteğe ihtiyacı olduğu bu süreçte; Charlie ile kurduğu arkadaşlıktan fazlasıyla keyif almıştır. Dışarıdan iyi kalpli ve şefkatli biri olarak gözüken bu adamla gün geçtikçe daha da samimi bir hale gelen Amy, onun kendisine fazlasıyla iyi geldiğini düşünmektedir. Ancak kısa süre sonra Charlie hakkındaki son derece karanlık bir gerçeği öğrenen Amy’i, büyük bir şok beklemektedir. Çünkü bu iyi görünüşünün yanında Charlie, aslında hastalarını öldüren bir seri katildir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum