2,070 Görüntülenme
The House
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 128

The House

Kategori

Birbirinden ünlü isimleri bünyesinde bulunduran televizyon dizisi The House’da başroldeki isimler Oscar ödüllü The Imitation Game filminde ve yine ödüllü film olan Watchmen yapımında yer alan Matthew Goode, Harry Potter serisindeki Bellatrix rolüyle akıllarımıza kazınan ve buna ek bir sürü bilinen yapımda izlediğimiz Helena Bonham Carter, Yaşam Kürü filminden Mia Goth, Maç Sayısı filminde oynayan Paul Kaye, 1987 yapımı Güneş İmparatorluğu filminde oynayan Miranda Richardson, bir mini dizi olan Flesh and Blood dizisinde oynayan Claudie Blakley, Chewing Gum dizisinde yer alan Susan Wokoma, Defending the Guilty dizisinde oynayan Will Sharpe ve daha fazlasıdır. Oyuncular dizide seslendirme sanatçıları olarak görev yapmışlardır. 


2022 tarihli filmin henüz ilk sezonu yayınlanmıştır. Seyircisinden olumlu dönüş almış olacak ki, dizinin IMDB puanı 7.0’dır. Dizi tür olarak animasyon, komedi ve dram kategorilerine girmektedir. Yapımın dili İngilizcedir. İzlemek isteyenler için ise Türkçe dublaj seçeneği sitemizde yer almaktadır. Ayrıca animasyon dizisi 4K ve HD kalitesiyle sizleri beklemektedir.


Filmi beyaz perdeye aktaran birden fazla yönetmen vardır. Bunlar Emma De Swaef, Marc Roel ve Paloma Baeza’dır. Yapımın senaristi ise 2008 yapımı oldukça fazla ödül almış Açlık filminin senaristi olan Enda Walsh’dır. 


3 bölümden oluşan yapımın her birinde farklı ailelerin yaşantısına eşlik ediyoruz. İlk film bizi 19 yüzyıla götürüyor. Mabel, babası Raymond, annesi Penny ve yeni doğmuş olan kız kardeşi Isobel ile birlikte yaşıyordur. Ailenin durumu oldukça kötüdür. Yoksulluk içinde yaşıyorlardır. Bu aile bir gün hayatlarını değiştirecek birisiyle tanışırlar. Peki ailenin sonu ne olacak? İkinci hikâyede ise bir farenin yaşantısına ortak oluyoruz. Günümüzde geçen hikâyede fare emlak sektöründe çalışıyordur. Üçüncü ve son hikâye ise gelecektedir ama tam hangi zamanda geçtiği belli değildir. Dünyada kıyamet sonrası gibi bir durum vardır. Dünya üzerinde gözle görülebilir çok az yapı kalmıştır. Peki, bu üç hikâyenin bize asıl anlatmak istedikleri şey nedir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum