4,799 Görüntülenme
Tinder Avcısı
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 420

Tinder Avcısı

(The Tinder Swindler)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Felicity Morris
Oyuncular Simon Leviev,Cecilie Fjellhøy,Ayleen Charlotte

The Tinder Swindler gerçek hayatta yaşanmış olan ve milyonlarca doları ilgiye muhtaç kadınlardan sömüren ve uluslararası çapta bir dolandırıcılığa imza atan bir adamın yakalanış öyküsünü anlatmaktadır. Suç kategorisinde yer alan ve 4k film formatı da eklenmiş olan Tinder Avcısı belgeselinde Tinder adıyla bilinen bir eşleşme uygulamasının ne denli kötüye kullanılabileceği ve dünya genelinde ne kadar kadına zarar verdiği de gözler önüne seriliyor.


Simon ismindeki bu adam Tinder üzerinden ilgiye ve sevgiye muhtaç kadınları avlamaktadır. Simon milyoner bir babanın oğlu taklidi yapmaktadır ancak gerçekte Simon sadece aç gözlü bir dolandırıcıdır. Simon’un kurduğu oyun ise aslına bakıldığında çok basittir. Eşleştiği ve ağına düşürdüğü kadınları özel jetiyle alır, onları şehrin en lüks oteline götürür ve onlara rüya gibi bir gece yaşatır. Onlara özel olduklarını ve onlara âşık olduğunu söyler ve tüm bunların üzerine de onlara iltifatlar yağdırıp kadınları kendine âşık eder.


Fakat bu durum uzun sürmez ve Simon gecenin bir yarısı bir oyun kurar ve planını devreye sokar. Kendisinin acilen 30 bin, 50 bin ya da 140 bin dolara ihtiyacı vardır ve hemen geri ödeyecektir. Zaten gözleri fazlasıyla boyanmış olan kadınlar ise Simon’un acil yardım çağrısında bir sakınca duymazlar ve ellerindeki her şeyi ona hemen verirler ve sonrasında da Simon bir daha ortaya dahi çıkmaz. İşte Simon denilen adamın oyunu budur ve bu oyuna dünya genelinde yüzlerce kadın kanar. Ancak Simon bir noktada hata eder. Simon’un hatası ise aç gözlülüğüdür ve bu yüzden de ardında çok fazla kadın bırakır. Bu olay ise sonunda polise iştigal eder ve intikam için yanıp tutuşan üç kadın Simon denilen bu adamı avlamak için harekete geçerler. Simon bu üç kadın sayesinde sonunda hak ettiği cezayı alabilecek midir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum