18,679 Görüntülenme
Titanların Savaşı
5.8 IMDB Puanı
10 1 6 1822

Titanların Savaşı

(Clash of the Titans)
Yönetmen
Senaryo Travis Beacham, Phil Hay, Matt Manfredi, Beverley Cross
Ödüller 4 ödül & 14 Adaylık.

İnsanlık ile Tanrılar arasında geçen savaşı ve bunun sonuçlarını anlatan Titanların Savaşı serisinin ilk filmi. İlk kez, takvimler 2010 tarihini gösterirken siz film severler ile beyaz perde sahnelerinde buluşmuş olan yapımın IMDB adlı platformdan aldığı puan ise 5.8’lik bir skora sahip. Seriye ortalama bir şekilde giriş yapan yapımın yönetmeni ise 1 Primetime Emmy ödülünün sahibi olan dünyaca ünlü yönetmen Louis Leterrier. Yazarlar kadrosunda ise Travis Beacham, Phil Hay ve Matt Manfredi isimlerinin yanında, 1981 yılında çıkmış olan Titanların Savaşı: Son Emir filminin yönetmeni olan Beverley Cross’a da yer verilmiş durumda. 


Filmin oyuncu kadrosu ise oldukça ünlü isimlerden oluşmakta. Tanrı Hades karakterinin yerinde, 2 Oscar olmak üzere 41 ayrı ödül ve tam 103 ödülde de adaylığı bulunan Ralph Fiennes ismi var. Diğer bir Tanrı Zeus ise birisi Oscar ödülü olmak üzere toplamda 23 ödülü ve 46 ödülde adaylığı olan Liam Neeson oynamakta. Filmin başrol karakteri olarak Perseus karakterini ise Sam Worthington canlandırıyor. Andromeda karakteriyle karşımıza Alexa Davalos çıkarken, Calibos karakteri ile ise Jason Flemyng çıkmakta.


Yapımı için 125 milyon dolarlık bir bütçe ayrılan film; Yurt içinde 163 milyon dolar ve yurtdışında ise 330 milyon dolarlık bir rakam ile birlikte tüm dünyada 493.2 milyon dolarlık bir gelir elde ediyor. Bu geliriyle beraber, hayranlarından aldığı ilgiyi karşılamış olduğunu kanıtlıyor.


Titanların Savaşı filminin konusu olarak; Efsanevi Titanlar ile aralarında geçen savaşta galip gelen Tanrılar, dünyayı kendi aralarında bölüşüyorlar. Gökleri Zeus alırken, denizleri ise Poseidon alır, diğer kardeşleri tarafından aldatılan Tanrı Hades ise Yeraltı dünyasının derinliklerine atılır. Ölümsüzlüklerinin bozulmaması için kendilerine ibadet edilmesi ihtiyacı duyan Tanrılar, ölümlü bir ırk olan insanları yaratırlar. 


Ancak bu ölümlüler zaman geçtikçe yaratıcılarına hakaretler etmeye ve onlara karşı koymaya başlar. İnsanlar ve Tanrılar arasında başlayan bu savaş; Olympus Dağında yaşanan Kral Acrisius’un kuşatması sırasında doğmuş, yarı Tanrı Perseus’un kaderini çizer. 


Kanında bir tanrının kanı bulunduğu için tanrılardan nefret eden babası Kral Acrisius tarafından hiç sevilmeyen Perseus, bir sandığın içine kilitlllenip denizin derin sularına bırakılır. Daha sonra hayatındaki bu gerçeği öğrenmesi gereken Perseus, insanlar ve tanrılar arasında köprü olmak zorunda kalacaktır.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum