17,979 Görüntülenme
Titanların Öfkesi
5.7 IMDB Puanı
10 1 6 1752

Titanların Öfkesi

(Wrath of the Titans)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Thunder Road Film
  • Film Süresi 99 dakika
Senaryo Dan Mazeau, David Leslie Johnson-McGoldrick, Greg Berlanti, David Leslie Johnson-McGoldrick, Dan Mazeau, Beverley Cross
Ödüller 2 ödül & 3 Adaylık.

İlk filminin elde ettiği başarının ardından 2012 senesinde siz hayranlarını tekrar beyaz perde sahnelerinde karşılayan Titanların Savaşı film serisinin son filmi. İlk filminin IMDb’den aldığı 5.8’lik puanın biraz gerisinde kalarak 5.7’lik bir puan alan yapımı yöneten isim bu sefer, Jonathan Liebesman. Jonathan Liebesman çok tanınmış bir yönetmen olmasa da oldukça güzel bir iş çıkarmışa benziyor, bunun kanıtı ise ilk filme oldukça yaklaşmış olam IMDb puanı. Filmin yazarlarları arasında bulunan isimler artıyor; Johnson McGoldrick, David Leslie, Dan Mazeau ve Greg Berlanti isimleri yer alıyor. Seriyi yaratan isim Beverley Cross’un adı bu filmde de geçiyor.


Oyuncu kadrosunda ise yeni eklenen karakterler haricinden çok fazla bir değişiklilik görülmüyor. Zeus rolünde dünyaca ünlü aktör Liam Neeson, Hades karakterinde ise Ralp Fiennes oynamakta. Ares olarak karşımıza Edgar Ramirez çıkarken, Agenor rolünde ise Toby Kebbel var. Andromeda olarak Rosamund Pike ve Hephaestus olarak ise Bill Nighy bulunuyor. Yarı insan yarı tanrı olan Perseus ise gene Sam Worthington tarafından canlandırılmış durumda.


İlk filmin 125 milyon dolarlık bütçesinden fazla olarak 150 milyon dolar üretim bütçesi olan yapım, gişelerde bu sayıyı geçmekle kalmayıp ikiye katlamayı da başarıyor. 302 Milyon dolar hasılat elde eden film, hayranları tarafından oldukça ilgi görüyor.


Titanların Öfkesi adlı yapımda ise; İlk filmin ardından yaşanan olaylar aktarılmakta. Göklerin tanrısı Zeus’ un (Liam Neeson) oğlu olan yarı tanrı Perseus’un (Sam Worthington) eşi ölmüştür. Eşi Io’yu (Gemma Arterton) kaybetmesinin ardından kendilerini büyüten ailesinden öğrendiği, huzurlu ve mutluluk dolu bir iş olan balıkçılığa başlıyor. Ufak oğlu Heleus (John Bell) ile birlikte sakin bir hayat sürerken bir gün Zeus kendisini ziyarete gelir. 


Son olayların ardından tanrılara karşı inancını gittikçe kaybetmesinin sonucu olarak artık kendilerine dua edilmediğini söyleyen Zeus, bu şekilde devam ederse birer ölümlü haline geleceklerini söyler. Tek çaresi olarak ise Perseus’tan yardım ister. Çünkü eğer birer ölümlü haline gelirlerse Uuzun yıllardır hapiste tuttukları bir Titan olan Kronos’u daha fazla tutamayacaklardır. Eğer bu gerçekleşir ve Kronos özgürlüğüne kavuşursa, sadece tanrılar değil insanlar da bu durumdan oldukça zarar görecektir.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum