5,219 Görüntülenme
Umma
4.6 IMDB Puanı
10 1 5 552

Umma

Kategori
Yönetmen
Senaryo Iris K. Shim

Issız bir köşede muhteşem bir çiftliğe sahip olan Amanda kızı Chris ile birlikte çiftlik işlerini çekip çevirmektedir. Amanda kızını her ne kadar büyütmüş ve üniversite çağına getirmiş olsa da halen evlenmemeye niyetli bir haldedir. Anne ve kız bu çiftlikte huzurlu bir hayat yaşasalar da Chris artık büyümüştür ve çok fazla da soru sormaya başlamıştır. Amanda ise geçmişinden ve özellikle de kendi annesinden bahsetmemekte ısrar etmektedir. Chris ise bu duruma anlam verememekte ve bu yüzden de annesine bir türlü güvenememektedir. 


Amanda artık kızını büyütmüştür ve tek istediği de kızı ile bu çiftlikte bir ömür geçirmektir. Fakat Amanda yavaş yavaş kızının bu çiftlikte kalmak istemediğini ve bu hayattan da nefret ettiğini anlamıştır. Ancak Amanda yine de sakince kızıyla konuşmakta ve işleri düzene sokmaya çalışmaktadır. Ama Amanda aniden annesinin öldüğü haberini alır ve bu haber annesinin külleri ile birlikte Amanda’ya iletilir. Annesinin son vasiyetine göre ise Amanda annesinin külleri için onun rahat edebileceği ve son istirahatine çekilebileceği bir yer bulmalıdır. Amanda için bu istek adeta bir küfür gibidir ve bunu yapmayacağına yemin eder. Aradan geçen bir sürenin ardından açık açık hem kendisi hem de kızı annesinin ruhu tarafından rahatsız edilmeye başlandığında ise Amanda son bir defa daha annesi ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. 


Dram öğesinin korku ve gizemle birleştiği nadir yapımlardan birisi olan 4k formatlı filmde yönetmen ve senarist koltuğu Iris K. Shim’a aittir. Umma yani Anne ismiyle izleyeceğin bu Türkçe dublajlı filmin başrol oyuncu kadrosunda ise Sandra Oh ile Dermont Mulroney ve de Fivel Stewart isimleri yer almaktadır. Amanda neden yıllar önce annesini terk edip sadece kızı ile sessiz ve sakin bir yaşam sürmeyi tercih etmişti? Chris annesinin saklamak istediği geçmişinde neler gizli olduğunu öğrenmeyi başarabilecek miydi? Amanda’nın annesi neden yıllardır görmediği kızına son bir vasiyet bırakmıştı?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum