8,067 Görüntülenme
Van Helsing
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 732

Van Helsing

Yönetmen
Senaryo Stephen Sommers
Ödüller 3 ödül & 21 Adaylık.

Ünlü canavar avcısı Van Helsing, Doktor Frankenstein'ın araştırmasını ve bir kurtadamı kötü emellerine alet etmek için kullanan vampir Kont Drakula'yı durdurmak için Transilvanya'ya göreve gönderilir.


19. yüzyılın sonlarında, ünlü canavar avcısı Van Helsing ve sadık rahip yardımcısı Carl, Kont Drakula'yı bulmak için Transilvanya'ya seyahat ederler. Burada Anna Valerious adında bir vampir avcısıyla tanışırlar. Anna Valerious, Drakula tarafından yok edilen güçlü bir kraliyet ailesinin son üyelerinden biridir. Tek başına savaşan korkusuz bir avcı olan Anna, atalarının intikamını almaya ve Kont Drakula’yı öldürerek eski laneti sona erdirmeye kararlıdır. Anna ile tanışan van Helsing ve Carl, onu da ekiplerine dahil ederek Kont Drakula’yı avlama görevlerine atılırlar. Bu görev sırasında kendi geçmişiyle ilgili bilmediği şeylerle yüzleşen Van Helsing’i oldukça zorlu bir savaş bekliyordur. Kimsenin öldüremediği Kont Drakula’yı deneyimli ve acımasız bir vampir avcısı olan Anna Valerious’un ve rahip Carlı’ın yardımıyla öldürmekten başka çaresi yoktur. Acaba Van Helsing, Anna ve Carl, bu zorlu görevde başarılı olabilecekler midir?


Van Helsing filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Stephen Sommers yapmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda; Logan/ Wolverine olarak olarak tanıdığımız Oscar’a aday gösterilmiş oyuncu Hugh Jackman, Karanlıklar Ülkesi Serisinden tanıdığımız Kate Beckinsale, Richard Roxburgh, Yüzüklerin Efendisi’nden Faramir yani David Wenham, Shuler Hensley, The Skin I Live In filminde Vera rolünü oynamış olan Elena Anaya, Will Kemp, Kevin J. O'Connor, Josie Maran, 3 Oscar kazanmış olan Howards End filminde rol alan Samuel West, Harry Potter serisinden Hagrid olarak tanıdığımız ödüllü oyuncu Robbie Coltrane ve Stephen Fisher gibi isimler bulunmaktadır. 


Aksiyon ve macera türlerinde karşımıza çıkan fantastik bir film olan Van Helsing’in IMDb puanı 6.1 olarak belirlenmiştir. 131 dakika süren film, 7 Mayıs 2004 tarihinde gösterime girmiştir. Amerika, Çek Cumhuriyeti ve Romanya’nın ortak yapımı olan filmin dili İngilizce ve Latince’dir. 160 milyon dolar bütçesi olan film, dünya çapında 300 milyon dolar civarı gişe yapmıştır. Aynı zamanda film, 3 ödül kazanmış ve 21 ödüle de aday gösterilmiştir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum