17,350 Görüntülenme
Wonder Woman
7.4 IMDB Puanı
10 1 8 1774

Wonder Woman

Yönetmen
Senaryo Allan Heinberg, Zack Snyder, Allan Heinberg, Jason Fuchs, William Moulton Marston
Ödüller 24 ödül & 71 Adaylık.

2017 yılı Amerikan yapımı bir süper kahraman filmi olan Wonder Woman, bir Amazon kadın savaşçısının kötülüğe karşı açtığı savaşı konu almaktadır. DC Comics karakterinden uyarlanan filmin yönetmeni Patty Jenkins’dir. Başrolünde İsrailli başarılı oyuncu Gal Gadot’ın oynadığı filmin oyuncu kadrosunda Chris Pine, Robin Wright, Elena Anaya, David Thewlis, Saïd Taghmaoui, Connie Nielsen ve Danny Huston gibi tanıdık isimler yer almaktadır. 


Gösterime girmesinden itibaren dünya genelinde gişelerden 821.8 milyon dolar gibi bir hasılat yapan film 2017 yılının en çok kazanan onuncu filmi olarak listeye yerleşmiştir. Imdb puanı 7.4 olan bu aksiyon dolu fantastik süper kahraman filmi, izleyiciden ve eleştirmenlerden olumlu notlar almıştır. 2018 yılı Academy of Science Fiction, Fantasy & HorrorFilms, “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Satürn Ödülü almıştır. Filmin kendisi oyuncuları, çekim ve yapım ekibi de ödüller kazanmış ve birçok ödüle de aday gösterilmiştir. 


Çok uzun zaman önce Zeus dünyaya hâkimken, insanları yaratmıştır. İnsanları kıskanan Zeus’un oğlu Ares, insanların tohumuna kıskançlık ve şüphe ekince, dünyada savaşlar çıkmaya başladı. Bu çıkan savaşları ve anlaşmazlıkları önlemesi için de Amazonları yaratmıştır. 


Kısa bir süreliğine insanoğlunun huzuru sağlandı fakat Amazon Kraliçesi adaleti sağlamak için köleliği kaldırmayı amaçlayan bir isyan çıkardı. Zeus’un Amazonlara yardım etmesini engellemek isteyen Savaş Tanrısı Ares ve Zeus arasında büyük bir savaş çıktı. Bu savaşın sonunda Ares geri çekilmek zorunda olsa da Zeus, onun bir gün intikam için döneceğini biliyordu. Bu yüzden Amazonlara evrenin en güçlü silahını bırakıp onları kimsenin bulamayacağı bir adaya gönderdi. Böylece Amazon kadınları, Ares onları rahatsız etmeden yaşayabileceklerdi. 


Annesi Amazon kraliçesi olan Diana, Birinci Dünya Savaşı zamanlarında oldukları için, bir gün adanın yakınlarında bulduğu bir Alman askerini kurtarır fakat bu yüzden diğer Alman askerleri de adayı keşfetmiş olur. Böylelikle aralarında bir savaş çıkar. Çıkan savaşların hepsinin arkasında Savaş Tanrısı Ares olduğu için, tüm bu savaşları bitirmenin tek yolunun Ares’i yenmektir. Ares’i bulup onunla kıyasıya bir mücadeleye girecek olan Diana’nın serüveni nefes kesici olacaktır. 

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum