11,211 Görüntülenme
Wonder Woman 1984
6.4 IMDB Puanı
10 1 7 1137

Wonder Woman 1984

Yönetmen
Senaryo Geoff Johns, Patty Jenkins, Dave Callaham, Geoff Johns, Patty Jenkins, William Moulton Marston

Wonder Woman’ın, DC sinematik evrenindeki ikinci filmi olan Wonder Woman 1984, Türkiye’de Ocak 2021’de gösterime girecektir. Filmin yönetmen koltuğunda Patty Jenkins bulnmaktadır. Jenkins ayrıca Dave Callaham, Geoff Johns’a senaryo yazımında da yardımcı yazar olarak destekte bulunmuştur. Senaryo William Moulton Marston’un çizdiği çizgi roman esas alınarak yazılmıştır. Ana karakterler Robin Wright, Gal Gadot, Chris Pine tarafından canlandırılmaktadır.


Wonder Woman olarak tanınan Amazon kadını Diana Prince 1984 yılında bir yandan gizlediği kimliği ile suçla savaşmakta, bir yandan da Washington D. C.‘de bulunan Smithonian Tarih Enstitüsünde tarihçi olarak çalışmaktadır. Başarılı bir tarihçi olmasının asıl sebebi tarihi olaylar yaşanırken bizzat orada bulunmasıdır çünkü ölümsüzdür. Bir markette bulunduğu sırada gerçekleşen soygunu durdurduğunda kimliği neredeyse açığa çıkar.


Diana iş arkadaşı, yeni işe alınan Barbara Minerve ile durdurulan başka bir soygunda ele geçirilen tarihi eserleri incelemektedir. Eserlerin arasında antik tanrılar tarafından yaratılmış bir alet bulunmaktadır. Henüz ne işe yaradığını anlamaya çalıştıkları sırada bir çalışan taşa dokunurken kahve istediğini söyler. Tesadüf eseri gerçekleşen bu olay sonrası bir anda masada bir kahve belirir. Taşın bir “dilek taşı” olduğunu anlarlar.


Diana yüz yıllardır görmediği çok sevdiği ve âşık olduğu Steve Trevor’u bulunduğu zamana getirmek için bu taşı kullanmaya karar verir. Steve eski çağlardan 1984’e gelir fakat ona göre modern sayılan bu zamana alışması biraz zor olacaktır. Steve, Diana’nın zamanına geldiğinde işler ters gitmeye başlar çünkü Diana’nın güçleri bu olaydan etkilenmiş ve azalmaya başlamıştır.


Tarihi eserleri ilk başta çalmaya çalışan, çok zengin televizyon yapımcısı Maxvell Lord ise taş elinde iken güçlerini kendisine geçirmeyi başarmıştır. Maxvell artık dilediği şeyi gerçekleştirebilmekte, insanlara istediğini yaptırmakta ve dünyayı yönetecek kadar zenginleşmeye başlar. Ne olduğu bile bilinmeyen bir projeye yüzlerce yatırımcıyı paralarını yatırmaya ikna etmiştir. Bu sırada Diana’nın iş arkadaşı Barbara Minerve, taraf değiştirmeye hazırlanmaktadır. Maxvell’in tarafında geçip dilek taşının güçlerini kendisi de kullanmak istemektedir. Diana güçleri azalmış durumda iken, çok güçlenmiş olan Maxvell’e karşı koymak zorundadır.


 

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum