28,100 Görüntülenme
X-Men Başlangıç Wolverine
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 2769

X-Men Başlangıç Wolverine

(X-Men Origins: Wolverine)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Donners' Company, Seed
  • Film Süresi 107 dakika
Yönetmen
Senaryo David Benioff, Skip Woods
Ödüller 3 ödül & 18 Adaylık.

X-Men serisinin dördüncü filmi olma niteliği taşıyan X-Men Başlangıç: Wolverine’de, Logan yani Wolverine’in (Hugh Jackman) nasıl ortaya çıktığı anlatılmaktadır. 150 milyon dolar bütçesi bulunan film 373 milyon dolar hasılat elde etmiştir.


Filmin yönetmenliğini daha önce Resmi Sırlar ve Tsotsi filmlerinin yönetmenliği ve A Reasonable Man filmindeki oyunculuğu ile tanınan, BAFTA ödülü adaylığı 29 ödül ve 11 adaylığı bulunan yönetmen Gavin Hood yapmaktadır. Filmin senaryosunu ise Skip Woods ile beraber altı adet Prime Time Emmy ödülü dahil 22 ödül ve 54 ödül adaylığı sahibi David Benioff yazıp beyaz perdeye uyarlamıştır. Benioff daha önce Taht Oyunları dizisi ve Uçurtma Avcısı filmi gibi filmlerin senaryosuna imza atmıştır.


James Logan (Hugh Jackman) ve Victor Creed  (Liev Schrieber) iki yüz yıl önce doğmuştur ve çocukluk travmalarından sığınacak tek yerleri birbirleridir. Amerika tarihi boyunca savaştan savaşa koşan iki savaşçı ve katil kardeş artık içinde bulundukları durumdan şikayetçi olmaya başlarlar. 


1845 yılında  James Howlett babası John Howlett’in arkadaşı Victor Creed’in babası Thomas, Logan tarafından öldürüldüğüne şahit olur. İntikam almak isteyen James baba Logan’ı öldürür ve Thomas ona son nefesinde kendisinin oğlu olduğunu söyler. Evden kaçan James Victor tarafından takip edilir. Genç Victor onu anladığını ve kardeş olduklarını bildiğini söyler ve bundan sonra ne olursa olsun onu koruyacağını söyler. 


Bu olaydan sonraki yıllarda iki kardeş James ve Victor savaştan savaşa Amerikan Ordusu ile birlikte savaşır. Amerikan İç Savaşı, 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşında omuz omuza savaşmışlardır. Vietnam Savaşı sırasında Victor bir kıza tecavüz etmek üzere olan komutanlarını öldürünce ikili idama mahkum edilir. Hızlı iyileşme güçleri sayesinde idam sonrasında ölmeyen ikili hapse atılır.  Hapsedildikleri sırada onların diğer askerlerden farklı olduklarını fark eden Binbaşı Stryker (Danny Houston) onlara X Takımı adını verdiği mutant birliğine katılmayı teklif eder. Takımda asla yara almayan Fred Dukes (Kevin Durant), ışınlanma gücü olan John Wraith ve bir kılıç ustası olan Wade Wilson (Ryan Reynolds)  ve diğer mutantlar bulunmaktadır.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın