1,163 Görüntülenme
Yeni Düzen
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 144

Yeni Düzen

(New Order)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Michel Franco
Ödüller 8 ödül & 19 Adaylık.

Meksika’da durumlar giderek kritikleşmekte ve zengin ile yoksul arasındaki fark da giderek belirgin bir hale gelmektedir. Bu durum elbette zengin kesimi rahatsız etmemektedir ancak yoksul kesimin sabrı gün geçtikçe tükenmekte ve sabır yerini öfkeye bırakmaktadır. Bu yüzden de ülkede bir isyan çıkması sadece bir an meselesidir. Bu sırada bu olayları önemsemeyen ailelerden bir tanesi şanına yakışır oldukça lüks bir düğün yemeği daveti vermektedir. Villalarının bahçesinde konuklarını toplayan ve şampanya içmeye başlayan aile için bu düğün biraz sonra bir cehenneme dönecektir. 


Aile ne olduğunu dahi anlayamadan bahçelerine elleri ağır silahlı olan bazı kişiler girdiğinde aile bu olayı basit bir soygun zanneder. Ancak olay hiç de basit değildir ve aile çok geçmeden ülke genelinde bir ayaklanma olduğunu ve kendilerinin de hedef alınan ailelerden biri olduğunu fark ederler. Bir saniye içinde kabusa dönen düğün yemeği ülke çapında yaşanacak olayların ise sadece bir başlangıcıdır. 


Ülke bir gün içine kaosa sürüklenmiş ve yoksul halk sonunda ayaklanmıştır. Bu durum ise sadece uzun zamandır böyle bir fırsatın oluşmasını bekleyen Meksika ordusunun işine yaramıştır. Çünkü Meksika ordusu kısa sürede ayaklanmaları bastırmak adı altında ülke genelinde diktatörlüğü benimseyen bir kontrol tarzını kuracaklardır. Meksika ordusunun sözde olağan üstü hal kontrol taktiği beraberinde birçok masum insanın ölümünü, yersiz tutuklamaları, işkenceyi ve adaletsizliği en üst seviyeye getirmiştir. 


4k film formatıyla sizlerle olacak Nuevo orden filminde Michel Franco yapımın senarist ve yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Türkçe dublajı ile Yeni Düzen isminde sitemizde yer alan filmde Diego Boneta ile Naian González Norvind ve de Fernando Cuautle isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki simalardır. Meksika ordusunun girişmiş olduğu bu inanılmaz diktatör düzene karşı halkın her iki tabakası da ne kadar bir süre dayanacaktır? Meksika ordusu bu diktatörlük oyununu daha ne kadar ileri götürecektir? Meksika ordusunu durduracak hiçbir güç yok mudur?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum