2,513 Görüntülenme
Yol Arkadaşım
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 231

Yol Arkadaşım

(Along for the Ride)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Sofia Alvarez, Sarah Dessen

Dram ve romantizmin bir arada işlendiği film Auden isimli genç bir kız ile Eli isimli esrarengiz bir gencin karşılaşmalarını ve sonrasında yaşananları konu almaktadır. Auden henüz çok gençtir ve liseyi de yeni bitirmiştir. Liseden sonra iyi bir tatili ailesi ile birlikte hak eden Auden, ailesi ile birlikte sessiz ve sakin bir sahil kasabası olan Colby kasabasına gider. Burada bir süreliğine kalıp dinlenecek olan aile yaz tatili için bu kasabayı seçmişlerdir. 


Auden her ne kadar sosyal bir genç olsa da bu kasabada sahile gitmek ve alışveriş yapmak dışında başka yapacak bir şey bulamamıştır. Bu yüzden canı sıkılan ve ne yapacağını bilemeyen Auden’in bir gün uykusu kaçtığında sessiz kasabada dolaşmaya çıkmaya karar verir. Auden kasaba da gezerken kendisi gibi amaçsızca dolaşan başka birini daha bulur. Bulduğu bu kişi ise Eli’dir. Eli oldukça sakin bir kişidir ancak büyük bir sorunu vardır. Normal insanlar gibi uyuyamayan ve bazen de günlerce hiç uyumadan haftalarını geçiren Eli uykusuzluk hastasıdır. Bu durum ise Eli’nin gece el ayak çekildiğinde kasabada rahat rahat gezmesini sağlamaktadır. Auden ile Eli tanışırlar ve hızlı bir şekilde kaynaşırlar. Auden ise kasabada olduğu sürece geceleri Eli’ye refakat etmeye karar verir. Bu sayede de gençler artık gecenin köründe kasabada özgürce dolaşabilmekte ve istediklerini yapabilmektedirler. 


Along for the Ride ismiyle sizlerle olacak 4k film formatındaki yapımda Sofia Alvarez yapımın yönetmen koltuğundaki isimdir. Yine Alvarez filmi Sarah Dessen’in kitabından senaryoya uyarlayan kişidir. İki farklı kişinin özgürlüğün farklı bir versiyonunu birlikte yaşamalarını ve birbirlerinden yeni şeyler öğrenmelerini romantik bir dil ile anlatan filmde Emma Pasarow ile Andie MacDowell ve de Dermont Mulroney isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki simalardır. Auden ile Eli’nin bu küçük gece kaçamaklarında başlarına neler gelecektir? Auden ile Eli birbirlerinden ne gibi yeni hayat tarzları öğreneceklerdir? Auden ile Eli’nin aralarındaki bu etkileşimin bir sonu var mıdır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum