24,479 Görüntülenme
Zack Snyder’s Justice League
8.1 IMDB Puanı
10 1 9 2457

Zack Snyder’s Justice League

(Zack Snyder's Justice League)
Yönetmen
Senaryo Jerry Siegel, Joe Shuster, Zack Snyder

 Film Hakkında


Zack Snyder's Justice League aslında çekimler 2017de yapılıp piyasaya sürülen film sersinin farklı bakış açıları ve olmayan sahnelerinden oluşturulmuş versiyonudur. Filmin tekrar çekilmesinin nedeni ise o dönem filmin yönetmeni olan Zack Snyder bazı sorunlar yüzünden filme ara vermeyi ve yönetmenlği Joss Whedon'a devretmiştir. Bu vesileyle Joss filmin ortasından dahil olması nedeniyle bazı sahneler çekilmemiş veya eklenmemişti seyircilerin yıllardır baskıları sayesinde Zack Snyder yani filmin asıl patronu ve yıllardır DC serilerini yöneten tecrübeli isim filmin tekrar çekilip eksik sahnelerinin de ekleneceği müjdesini vermiştir. İronik olan şey ise DC ve Marvel arasındaki büyük bir çekişme varken DC yapımı bir filmin çekimi esnasında ara verilip yönetmenliğin Marvel yapımı Yenilmezler serilerinin yönetmeni olan Joss Whedon'a verilmesidir. DC hayranlarını şaşırtan bu durum 2 sene sonra düzeltilip ve film Zack Snyder in yönetiminde farklı sahneler ile tekrar çekilmiştir. Son olarak Joss Whedon ilk filmin çekimlerinde rol oynasada isminin geçmesini istememiş ve  isim hakkını Zack Snyder'e bırakmıştır. Yaklaşıp 70 milyon dolar harcanan bu film 18 Mart 2021 de HBO Max'te yayınlanmıştır.


Film Konusu


Apokoliptli general Steppenwolf ordusu Parademon ile 5000 bin yıl önce daha önce görmülmemiş güçlere sahip daha dogrusu gücün kendisi olan (Ana Kutuları) birleştiği takdirde evrenlerin en güclü nesnesi haline gelcek olan 3 kutuyu ele geçirip birleştirmeye ve dünyayı kendi ana vatanları olan Apokolip'e çevirmeye çalışmıştır. Ancak o dönemin kahramanları olan Atlantisliler, Amazonlar, Yeşil Fenerler ve İnsanlardan oluşan bir kahramanlar ordusu planlarını suya düşürmüş ve dünyayı ele geçirmelerine engel olmuştur. Steppenwolf Parademon ordusu ile birlikte sürgün edilip yıllarca hapis edilmiştir. 3 Kutuyu farklı evrenlere ayırarak gücün kötü ellere geçmesi ve aktif olmasını istemeyen Kahramanlar ordusu her bir kutuyu bir Irk'a paylaştırarak onu sonsuza kadar evrenden izole etmek istemiştir. 1. Kutu Amazonlar'a 2. Kutuyu Atlantisler'e ve son kutu ise İnsanlar'a emanet edilmiştir. Yıllardır sessizliğini koruyan bu kutular Süper Man'in ölmesi ile dünyayı saran kanunsuzluk düzensizlik ve beraberinde gelen korkunun kokusu nedeniyle aniden aktifleşecektir. Kahramanlar da dahil olmak üzere bütün dünyayı bir korku saracak bu korku sayesinde Steppenwolf sürgünden kurtulacak ve Dünya'ya tekrar dan saldırmaya fırsat bulacaktır. Şehrin bir çok yerinde yavaş yavaş cinayetler, insan kaçırılmaları parçalanmış ve ısırılmış cesetler bulunmaya başlanmış ama ne polis nede diğer insanlar neler olduğunu bilmiyordur. Gohtam şehrinin koruyusu olan Batman diğer adıyla Bruce Wayne Süper Man'in ölümünden sonra kendini sorumlu hissetmekte ve onun yokluğunda düzeni ele almak adına herşeyi yapmak isteyecektir. Canavarlardan birini tuzağa çekip esir alan ve ne olduğunu öğrenen Bruce yaklaşan kıyametin farkına varacak ve süper güçlü insanlardan oluşan bir ekip kurmaya çalışacaktır. 


İlk Ana Kutuyu Themyscira'dan almaya çalışan Steppenwolf Kraliçe Hippolyta önderliğinde olan yüzlerce Amazonluyu katledecek ortalığı yakıp yıkacak ve kutuyu ele geçirecektir. Kıyametin yaklaştığını haber etmek zorunda kalan Kraliçe Hippolyta kadim ateşi yakacak ve kızı Diana'nın onu duyması için dua edecektir. Ekibini hala tamamayamamış olan Bruce Wayne dünyanın her ucunda bu savaşta ona yardımcı olacak savaşçılar aramaktadır ancak Diana zaten herşeyden haberdar ve savaşa hazırdır. Bruce Wayne araştırmaları sonucunda bir çok bilgi edinsede kutular hakkında hala bilgisi yoktur. Diana ile iletişime geçip herşey açıklığa kavuşunca yaklaşan kıyametin yaklaşmadığı aslında çoktan geldiğini anlamıştır. Ellerini çabuk tutan Bruce Wayne şimşek kadar hızlı olan gençliğinde gerçekten üzerine şimşet çakması ile özel güçlere sahip olan Barry Allen'i ekibe dahil eder. Daha sonra STAR Labs'ın bir çalışanı olan Silas Stone'nin oğlu olan Victor Stone'u ikna etmeye çalışacak ancak başarısız olacaktır.Yine aynı şekilde Atlantisli  Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman'ı ikna etmeyi başaramamış ve ekibe şimdilik 3 kişi ile devam edecektir.


İkinci kutu için Atlantise dogru hızla yol alan Steppenwolf bütün Atlantis koruyucularını katlederek kutuyu almaya çalışırken Aquaman ile bir dövüşe girer dövüş sonucunda kutuyu alıp kaçan Steppenwolf Arthuru sinirlendirmiş ve başta dahil olmak istemediği savaşa dahil olmak istemesine neden olmuştur. Ancak hala kafasında soru işaretleri olan ve karakteri umursamaz biri olan Arthur bütün bunlar için ailesini suçlayıp savaşa dahil olmak istemezken karşısına gençken hoşlandığı kız olan güzeller güzeli kızıl prenses çıkar. Prenses Ailesinin onu korumak için herşeyi yaptığını onları suçlamamasını, bu kıyamette senin de bir rolün var Atlantisin kaderi ve kutsal görevi sana emanettir diyerek onu ikna edecektir. Bu arada Steppenwolf kutulardan birinin dünyada olduğunu ve yerinin STAR Labs da olduğunu öğrenince ortalığı yakıp yıkıp Parademon ordusu ile birlikte bütün insanları kaçırıp sorguya çekecektir. İnsalar arasında Victor Stone nin babası olan Silas Stone de vardır babasının insanlar arasında olduğunu öğrenen Victor da bu vesile ile savaşa katılmaya karar vermiştir. Süper Man'in yokluğunda dünyayı kurtarmaya çalışan ekip acaba yaklaşan kıyameti durdurabilecek mi? Steppenwolf gezegeni ele geçirebilecek mi? Süper Kahramanların bu destansı macerasını yönetmen Zack Snyder’ın bakış açısından izlemeyi isterseniz sizler için Türkçe Dublaj ve Altyazı seçenekleri ile paylaştık. İyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

8 yorum