68,022 Görüntülenme
Adalet Birliği Bölüm 1 – Justice League
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 6717

Adalet Birliği Bölüm 1 – Justice League

Yönetmen
Senaryo Jerry Siegel, Joe Shuster, Chris Terrio, Zack Snyder, Chris Terrio, Joss Whedon, Gardner Fox, Bob Kane, Bill Finger, William Moulton Marston, Jack Kirby
Ödüller 2 ödül & 13 Adaylık.

DC çizgi romanlarındaki karakterlerden uyarlanan filmde süper kahramanlardan oluşan bir takım yer almaktadır. Uyarlaması yapılan DC Universe filmlerinin beşincisi olan filmin yönetmeni Zack Snyder senaristi ise Chris Terrio’dur. Temel çekimleri 11 Nisan 2016’da başlayan film 17 Kasım 2017’de vizyona girmiştir. Ünlü isimlerin yer aldığı geniş oyuncu kadrosunda baş süper kahramanları Gal Gadot (WonderWoman), Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman),Ray Fisher (Cyborg), Ezra Miller (The Flash) ve Jason Momoa (Aquaman) canlandırmaktadır. Kadroda yer alan Amy Adams, Amber Heard, J. K. Simmons ve Willem Dafoe gibi isimler de oyunculuklarıyla göz doldurmaktadır. MTV Film Ödüllerinde En İyi Kahraman kategorisinde ödül alan filmin imdb puanı 6.3’tür.


Zamanında Steppenwolf adında gezegenleri işgal edip kaos yaratan bir kötü adam, medeniyetlerin bir araya gelmesiyle durdurulmuştur. O zamana kadar sebep olduklarını yapmasını sağlayan, içerisinde 3 büyük güç enerjisi bulunan kutu elinden alınmış ve sürgün edilmiştir. Bu güç enerjileri o zaman farklı ırklara dağıtılmıştır. Birisi Atlantislilere, diğeri Amazonlara ve sonuncusu da insanlara verilmiştir. Bu enerjileri onlara saklamaları ve korumaları için verilmiştir.  


Bu sırada sürgünü biten Steppenwolf, yeniden kutuların peşine düşecektir. Steppenwolf’un, korkudan beslenen iblislerle dolu bir ordusu vardır. Batman şehirde bu varlıkları fark edince onların nereden geldiğini bulmaya çalışırken Wonder Woman ona işin aslını açıklar ve Steppenwolf’un, Amazonlara verilmiş olan kutuyu çaldığını anlatır. Bunun üzerine, Batman ve Wonder Woman, tekrar adaleti sağlayabilmek ve Steppenwolf’un diğer kutulara da ulaşmasını engellemek için bir süper kahraman ekibi oluşturmaya karar verirler. Aquaman her ne kadar bu ekibe katılmayı reddetse de, Steppenwolf, Atlantislilerdeki kutuyu da çalınca, teklifi kabul etmek zorunda kalır.


 Ardından Batman’in, Flash’ı, Wonder Woman’ın da, Cyborg’u ekibe dahil etmesiyle birlikte Adalet Birliği oluşturulur. Üçüncü kutuyu da çalmak üzere olan Steppenwolf’u engellemezlerse, üç kutunun birleşiminde açığa çıkacak olan gücün durdurulamaz olduğunu anlayan Adalet Birliği, Superman’i diriltmeye karar verir. Superman’i, kalan son kutunun içerisindeki güç enerjisini kullanarak dirilten ekip, artık Steppenwolf’a karşı savaşabilecektir. Bu altı süper kahramandan oluşan ekibin karşısında duran Steppenwolf’un iblis ordusu bakalım ne kadar direnebilecek!

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

11 yorum