223,380 Görüntülenme
Arabalar 3
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 22220

Arabalar 3

(Cars 3)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios
  • Film Süresi 102 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Brian Fee, Ben Queen, Eyal Podell, Jonathon E. Stewart, Kiel Murray, Bob Peterson, Mike Rich
Ödüller 1 ödül & 24 Adaylık.

Arabalar film serisinin üçüncüsü ve sonuncusu olan Arabalar 3, ünlü yönetmen Brian Fee tarafından yönetilmiştir. 2017 yılı Amerikan yapımı 3 boyutlu bir animasyon filmidir. Pixar’ın yapımcılığını yaptığı ve Walt Disney Pictures tarafından yayınlanan film ilk iki filminde olduğu gibi bu filmde de başarıyı yakalamıştır. Imdb puanı 6.7 olan filmde başrolde Şimşek McQueen’i seslendiren Owen Wilson olmak üzere Cristela Alonzo, Chris Cooper, Bonnie Hunt, Kerry Washington, Armie Hammer, Larrythe Cable Guy, Lea DeLaria ve Nathan Fillion gibi isimler seslendirme yapmaktadır. 


Film 2017 yılında German Film- and Media Review’da Jüri Ödülü kazanmıştır ve bununla birlikte aynı zamanda birçok ödüle de aday gösterilmiştir. Büyük küçük her yaştan seyirciye hitap eden film, Türkiye’de 16 Haziran 2017 yılında vizyona girmiştir. 


Sevilen seri Arabalar’ın son filmi olan Arabalar 3, ikinci filme çok fazla atıflar bulunmaktadır. Aradan zaman geçmiştir ve artık Şimşek McQueen yeni nesil genç arabalarla yarışmakta zorlanacaktır. Bu son teknoloji yeni nesil arabalar daha iyi, daha güçlü ve daha hızlıdır. Onlarla yarışmak Şimşek McQueen için oldukça zor olacaktır. Yarış esnasında çok fazla zorlanan Şimşek, feci bir kaza geçirir ve çok fena yaralanır. Dört ay boyunca Radyatör Kasabasında iyileşmek için istirahat eden Şimşek, sevgilisi Sally tarafından tekrar gaza gelip yarışlara tekrar katılmaya karar verir. Sponsorlarına yarışlara döneceği haberini veren Şimşek, onların takımı Sterling adında yeni birisine sattıklarını söylerler. 


Sterling, Şimşek’i çalıştırması için Cruz Ramirez isimli bir koç yönlendirir. Şimşek McQueen, Cruz’un modern yöntemlerine alışamaz. Tam olarak iyileşmediği için bu yöntemler onu çok zorlamaktadır ve Sterling de Şimşek’in emekli olması için onu zorlamaktadır. Şimşek vazgeçmez ve bir anlaşma yapar.  Eğer ilk yarışı kazanırsa istediği kadar yarışabilecek, eğer kaybederse, hemen emekli olmayı kabul edecektir. 


95 numaranın hala bir şeyler başarabileceğini göstermek için eski dostlarından, Cruz Ramirez’den ve Hudson Hornet’te yaşlı bir tamirci olarak çalışan Smokey’den yardım alır. Şimşek McQueen, yeni nesile karşı olan yarışında Piston Kupasını bir kez daha almak için bir yolculuğa çıkar. 

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum