342,524 Görüntülenme
Arabalar 2
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 34092

Arabalar 2

(Cars 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Studios, Pixar Animation Studios
  • Film Süresi 106 dakika
Kategori
Senaryo John Lasseter, Bradford Lewis, Dan Fogelman, Ben Queen
Ödüller 1 Golden Globe Adaylığı. Diğer 1 ödül & 18 adaylık.

Aksiyon ve macera dolu bir animasyon filmi olan Arabalar, serinin ikinci filmi olarak 2011 yılında seyirciyle buluşmuştur. Amerikan yapımı filmin yönetmeni ilk filmde olduğu gibi bu filmde de John Lasseter’dır. Walt Disney Pictures ve Pixar Animation Studios ortaklığında yapımı üstlenilen film, ilk filmin çok sevilmesi ve dünya çapında yaptığı yüksek hasılat sebebiyle ikincisi için bir an önce kollar sıvanmıştır. 


Animasyon Filmleri Owen Wilson, Michael Caine, EddieIzzard, Larrythe Cable Guy, John Turturro ve Emily Mortimer gibi ünlü isimlerin seslendirme yaptığı bu animasyon filmi, ilk filmde elde ettiği başarının da üzerine çıkarak, yayınlandığı tarihten itibaren dünya çapında 562.1 milyon dolar civarında gişe hasılatı yapmıştır. Film aynı zamanda 3D ve IMAX 3D olmak üzere iki farklı izleme seçeneğinde de gösterime sunulmuştur. Filmin Imdb puanı ise 6.1’dir. En İyi Animasyon Filmi dalında Altın Küre Ödülüne aday gösterilen Arabalar 2, birçok ödül kazanmakla birlikte birçok ödüle aday gösterilmiştir. 


İlk filmde katıldığı yarışta gösterdiği güzel davranışı sayesinde birinci olamasa da seyircilerin gönlünü kazanmayı başaran Şimşek McQueen artık ünlü bir yarış arabasıdır. Dünya’nın en hızlı arabasının belirleneceği bir yarışma olan Dünya Şampiyonasını duydukları zaman Şimşek McQueen ve en yakın arkadaşı Çekici Mater hemen yola çıkarlar. Fakat bu yarışma neredeyse dünyanın diğer ucundadır. Mater’in çok da alışık olmadığı bu uzun yolculukta peşlerinde casuslar olacaktır. Dünya Şampiyonasına en sonunda vardıklarında ikisi de büyülenir. İlk yarış için hazırlanırlar ve bu yarışta Şimşek McQueen ikinci olur. Çünkü Mater ona yanlış bir tavsiye verir ve bu da onun ikinci olmasına sebep olur. Yarışlar Avrupa ülkelerinde ve Japonya’da yapılmaktadır, dolayısıyla hem yarışırken hem de dünyayı gezme fırsatları olur. Mater için bu inanılmaz bir deneyimdir. Bu yarışlar boyunca Mater, Şimşek McQueen’e yardım etmek ve casusluk yapmak arasında kalır. Çünkü Şimşek onun yakın arkadaşıdır. Bu yüzden Şimşek’in peşindeki kötü adamlar Japonya ve Avrupa sokaklarında sürecek bir kovalamacaya başlarlar. Şimşek bu kötü adamlardan kurtulup yarışı kazanabilecek mi?

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

13 yorum