13,168 Görüntülenme
Cehennem Melekleri 2
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 1210

Cehennem Melekleri 2

(The Expendables 2)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Richard Wenk, Sylvester Stallone, Ken Kaufman, David Agosto, Richard Wenk, Dave Callaham
Ödüller 4 ödül & 5 Adaylık.

Serinin ikinci filmi olan Cehennem Melekleri 2, ülkemizde 17 Ağustos 2012’de gösterime girmiştir. Filmin yönetmenliğini Simon West yapmıştır. Filmin senaryosu ise Richard Wenk, Ken Kaufman, David Agosto ve Sylvester Stallone tarafından kaleme alınmıştır.


Stallone, Rourke, Lundgren, Statham, Couture ve Crews, Sylvester Stallone'un eski tarz aksiyon gerilim filmi Cehennem Melekleri'nin ikinci bölümünde sert ama asil paralı askerler olarak geri dönüyor.


İlk Cehennem Meleklerinde yozlaşmış CIA ajanı Monroe'yu (Eric Roberts) ortadan kaldırmanın karşılığı olarak, Cehennem Melekleri (Bruce Willis) Cehennem Melekleri'ni "kolay bir görev" yapmaya zorluyor. İç savaştan zarar görmüş bir doğu Avrupa ülkesi olan Gazak'tan eksik bir CIA paketini geri almaları gerekmektedir


Cehennem Melekleri, aynı paketi almak için yarışan acımasız rakip paralı askerlerden oluşan Sangunaires ekibi tarafından pusuya düşürüldüğünde, kolay görev ölümcül bir hal alır. Cehennem Meleklerinin kalbi ve ruhu olan Tool (Mickey Rourke), kiralık kana susamış silahların lideri Vilain tarafından acımasızca öldürülür. Yine de, Cehennem Melekleri göreve devam etmeyi ve CIA paketiyle geri dönmeyi başarır, ancak bu içi boş bir zafer olur.


Düşünceleri kederden intikama dönüşürken, Tool'un güzel genç kızı Fiona ortaya çıkar. Babasıyla çok benzer özellikleri olan kız, Villain ve adamlarını avlarken Cehennem Melekleri'ne katılmak ister. Barney (Stallone) ona Cehennem Melekleri'nin Tool’un intikamını alacağına söz verir, ancak en yakın arkadaşının kızını tehlikeye atma riskini almayacaktır.


Genç ve kurnaz Fiona kendi intikam görevine başlar ve VIlain tarafından yakalanıp fidye alındığında Barney için işleri karmaşık hale getirir. Artık Barney ve Cehennem Melekleri onu kurtarmak için her şeyi riske atmalı, CIA Ajanı Church‘ü kaçırmalı ve geri getirmek için işe alındıkları paketi bir şekilde geri almak zorundadırlar.


Ajan Church, CIA paketinin Vilain için neden bu kadar değerli olduğunu açıkladığında, risk daha da yükselir. Paketin içinde, Vilain'in, Gazak'ın gaddar diktatörü Başkan Dogot'un otuz yıllık iktidarını tehdit eden halk ayaklanmasını salmakla görevlendirildiği radyoaktif sezyum kutuları vardır.


Cehennem Melekleri, Ajan Church ile birlikte şimdi imkansız bir görevle karşı karşıyadır. Fiona'yı kurtarmak, bir diktatörün sayısız masum insanı öldürmek için yaptığı acımasız komployu bozmak ve içlerinden birinin intikamını almak zorundadırlar.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın