23,714 Görüntülenme
Cehennem Melekleri
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 2316

Cehennem Melekleri

(The Expendables)
Kategori
Senaryo Dave Callaham, Sylvester Stallone, Dave Callaham
Ödüller 3 ödül & 5 Adaylık.

Cehennem Melekleri serisinin ilk filminde yönetmenlik görevini Sylvester Stallone üstlenmiştir. Filmin senaryosu Dave Callaham ve Sylvester Stallone tarafından kaleme alınmıştır. Filmde bir CIA ajanı, bir Latin diktatörünü ve hain bir CIA ajanını ortadan kaldırmak için paralı bir asker ekibi tutar.


Bir grup seçkin paralı asker, Cehennem Melekleri, yerel korsanların rehineleri infaz etmesini engellemek için Somali açıklarında Aden Körfezi'ne konuşlandırıldı. Ekipte lider Barney Ross (Sylvester Stallone), eski SAS askeri ve bıçak uzmanı Lee Christmas (Jason Statham), dövüş sanatçısı Yin Yang (Jet Li), keskin nişancı Gunnar Jensen (Dolph Lundgren), silah uzmanı Hale Caesar (Terry Crews) ve patlayıcı uzmanı Toll Road (Randy Couture) yer alıyor. 


Jensen, bir silahlı çatışma başlatarak korsanların can kaybına neden olur. Yang ve Jensen, bir korsanı asmakla ilgili ahlaki anlaşmazlıklar nedeniyle kavga eder. Ross müdahale eder ve Jensen ile savaşır. Ross, psikolojik sorunlarının bir sonucu olarak, Jensen'i Cehennem Melekleri ekibinden isteksizce ihraç eder.


Ross ve rakip bir paralı asker Trench (Arnold Schwarzenegger), Bay Church (Bruce Willis) ile tanışır. Onlara, Meksika Körfezi'ndeki kurgusal bir ada olan Vilena'da acımasız bir diktatör General Garza'yı (David Zayas) devirmek için bir sözleşme teklif eder. Başka şeylerle meşgul olan Trench, Church'e sözleşmeyi Ross'a vermesini söyler. Christmas, onu Paul adında başka bir adam için terk ettiğini keşfettiği kız arkadaşı Lacy'yi (Charisma Carpenter) ziyaret eder. Ross ve Christmas, Vilena'da yerel bir bağlantı olan Sandra (GiseleItié) ile tanışır ve durumu gözden geçirmek için Garza'nın yerleşkesinin çevresine gider. Aniden bir kamyon dolusu Garza'nın askeri belirir. İçlerinden biri Sandra'yı yakaladığında, ona "Generalin kızı" demektedir. 


Onu kamyonlarına sürükler, ancak Ross ve Christmas’ı almadan önce hepsini öldürür. Ross, Garza'nın eski CIA ajanı James Munroe (Eric Roberts) ve yandaşları Paine (Steve Austin) ve Garza'yı kendi halkından korkarak yöneten ve iktidarda tutan The Brit (Gary Daniels) tarafından desteklendiğini öğrenir. Ross görevi yarıda kesip kaçmaya karar verir, ancak geri dönüp Garza'nın adamlarına bir iskelede saldırarak 41 kişiyi öldürürler. Ross tarafından kovulduğu için rahatsız olan Jensen, Garza ve Munroe'ya yaklaşır ve onlara yardım etmek için taraf değiştirir.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum