21,803 Görüntülenme
Cehennem Melekleri 3
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 2123

Cehennem Melekleri 3

(The Expendables 3)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Sylvester Stallone, Creighton Rothenberger, Katrin Benedikt, Sylvester Stallone, Dave Callaham
Ödüller 2 ödül & 5 Adaylık.

Serinin en son gösterime giren filmi olan Cehennem Melekleri 3’ün yönetmen koltuğunda Patrick Hughes oturmaktadır. Filmin senaryosu Creighton Rothenberger, Sylvester Stallone ve Katrin Benedikt tarafından kaleme alınmıştır.


Zırhlı bir tren bir kaçağı Denzali hapishanesine götürmektedir. Lider Barney Ross'un (Stallone) pilotluk yaptığı bir helikopterde uçan 'Cehennem Melekleri' trene yaklaşmaktadır. Ekip, yolun birkaç kilometre aşağısına bir tuzak kurmuştur. Lee Christmas (Jason Statham), Gunner Jensen (Dolph Lundgren) ve Toll Road (Randy Couture), karşılık veren korumalara ateş etmeye başlar. Üçü çatıya atlar ve gardiyanlarla kavga etmeye başlar, Christmas trenin içine girip, Doktor Death (Wesley Snipes) dedikleri mahkûmu geri alır. Christmas onu serbest bırakır ve onu dışarı çıkarmaya çalışır, ancak Doktor durup bir generalin portresine bakar. Trenin çatısına varırlar ama Doktor’un başka planları vardır. Trenin önüne koşar, yolundaki tüm gardiyanları öldürür ve treni doğrudan hapishaneye yönlendirir, generali öldürür ve her yeri havaya uçurur.


Gunner ve Road'a söylediği gibi Doc, eski bir Cehennem Meleğidir. Bir sürü insanı öldürdü, ancak vergi kaçırmaktan hapsedilmiştir. Gunner, Doktor’un traş olabilmesi için bıçağını ona verir. Daha sonra Barney ile konuşmak için kokpite yürür. Doktor eve gitmeye hevesli olsa da Barney, kendisinin ve ekibinin bir bomba gönderisini boşaltan Victor Min adında bir silah tüccarı bulması gerektiğini söyler. Doktor’u katılmaya ikna etmek için Barney ona tamamı kendisine ait olan bir torba bıçak uzatır. Doktor bunda oldukça memnun olur.


Cehennem Melekleri, Somali'ye gelir ve Hale Caesar (Terry Crews) ile buluşur. Karşılaştıkları haydutlara ateş ederek hedeflerini bulmak için birlikte rıhtımdan gizlice girerler. Düşen bir helikopter görürler ve Conrad Stonebanks (Mel Gibson) adında bir adam çıkar. Barney ve Doktor, öldüğüne inanılan onu görünce şok olurlar ve uyarı vermeden ateş açmaya başlarlar. Stonebanks ve haydutlar, rıhtımda ve bir depoda bir kovalamacaya yol açarak karşılık verir. Road, Caesar ve Gunner, onları bir el bombası da dâhil olmak üzere daha büyük ateşli silahlarla kovalayan haydutlara ateş eder. Ekip korsanlardan kaçmayı başarır, ancak Stonebanks helikopteri ile deponun üzerinden uçar. Stonebanks tüfeğini Barney'e yöneltir, ancak sonra Caesar'a hareket ederek onu bacağından ve sonra arkasından vurur. Daha sonra üzerlerine bir bomba düşürerek ekibi bomba patlarken nehre atlamaya zorlar.


Ekip Caesar’ın yaralarına bakmaya çalışır, ancak onun için fazla bir şey yapamazlar. Onu hastaneye götürürler ve Barney onu şanslı yüzüğüyle bırakır. Geri kalan çocuklar bir bara gider ve Barney, daha fazla zarar görememeleri için arkadaşlarını geride bırakmak zorunda olduğuna karar verir. Barı terk eder, Christmas onu aksi yönde ikna etmek için peşinden gider, ancak Barney'nin kararını çoktan vermiştir.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum