58,875 Görüntülenme
Galaksinin Koruyucuları 2
7.6 IMDB Puanı
10 1 8 5858

Galaksinin Koruyucuları 2

(Guardians of the Galaxy Vol. 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 136 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo James Gunn, Dan Abnett, Andy Lanning, Steve Englehart, Steve Gan, Jim Starlin, Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby, Bill Mantlo, Keith Giffen, Steve Gerber, Val Mayerik
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 15 ödül & 57 adaylık.

Galaksinin Koruyucuları 2, ilk filmin gösterime girmesinden 3 yıl sonra 2017’de devam filmi olarak seyirciyle buluşan aksiyon ve bilim-kurgu kategorilerinde kendine yer bulan, yapımcılığı Marvel Stüdyoları tarafından yapılan ve dağıtımı ise Walt Disnet Pictures tarfından yapılan bir süper kahraman filmidir. 


İlk filmde olduğu gibi bu filmin de yönetmenliğini James Gunn yapmıştır. Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Sean Gunn, Vin Diesel, Bradley Cooper, Karen Gillan,Michael Rooker ve Glenn Close gibi oyuncuların bulunduğu film Amerikan yapımı bir film olup, 3D olarak da gösterime girmiştir. 2018 yılında Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, En İyi Özel Efekt ödülüne hak kazanan filmin başarıları sadece bu ödülle bitmiyor. Birçok dalda ve birçok ödül töreninde aday gösterilen ve ödül alan bir yapım olup eleştirmenlerden olumlu yorumlar toplamıştır. Dave Bautista’nın canlandırdığı Drax karakteri makyajı için 3 saat harcanması, hazırlık ve makyaj aşamasında harcanan büyük emeği gözler önüne seriyor nitelikte. Buna rağmen serinin ilk filminin 8.0 imdb puanına sahip olmasına karşın ikinci film olan Galaksinin Koruyucuları 2’nin imdb puanı 7.6’dır. 


Galaksinin efsane ve bir o kadar da renkli ekibi olan Galaksinin Koruyucuları, yolculuklarına devam ederlerken görevlerini yerine getirmek için aksiyondan da geri kalmıyorlar. Peter yani Starlord, Rocket Racoon, Gamora, Drax ve Groot’tan oluşan ekibiyle birlikte galaksiyi korumak adına verilen görevleri yerine getirirlerken başları beladan kurtulmaz. Yolculuklarına devam etmek için geri dönerlerken peşlerine takılan koca bir uzay gemisi sürüsü tarafından feci sıkıştırılmışlardır. 


Bu sırada daha önce hiç karşılaşmadıkları bir gemi gelip bu ordudan kurtulmalarını sağlayınca, geminin kime ait olduğunu öğrenmeleri çok uzun sürmez. Bu ihtişamlı ve güçlü kimse Peter’ın yıllar önce öldüğünü sandığı babasıdır. Babası Ego’nun yerine giderler fakat bir şeylerin ters olduğu bellidir. Peter, Ego’nun, annesi ve kendisini yıllar önce denek olarak kullandığı gerçeğini öğrenince işler karışır. Babasının, düşündüğü gibi bir insan olmadığını öğrenen Peter ve ekibi, Ego’ya karşı büyük bir mücadeleye girmek zorundadırlar ama Peter’in biyolojik babası sanıldığından da daha güçlü bir varlıktır.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum