44,559 Görüntülenme
Galaksinin Koruyucuları
8.0 IMDB Puanı
10 1 8 4496

Galaksinin Koruyucuları

(Guardians of the Galaxy)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios, Moving Picture Company, Marvel Enterprises
  • Film Süresi 121 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo James Gunn, Nicole Perlman, Dan Abnett, Andy Lanning, Bill Mantlo, Keith Giffen, Jim Starlin, Steve Englehart, Steve Gan, Steve Gerber, Val Mayerik
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. Diğer 52 ödül & 100 adaylık.

Guardians of theGalaxy, Marvel Comics’ten uyarlanmış olan Amerikan yapımı aksiyon, komedi ve bilim-kurgu filmidir. 2014 yılında gösterime sunulmuş olan Galaksinin Koruyucuları filminin yönetmeni James Gunn, aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenmiştir. Marvel Stüdyoları tarafından yapılmış olan film, Marvel dünyasının 10. filmi olarak sinema sevenlerle buluşmuştur. 


Filmin geniş oyuncu kadrosunda yer alan Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper, Glenn Close, Vin Diesel, Dave Bautista ve Djimon Hounsou gibi birçok filmde başarısına başarı katmış ünlü isimler bulunmaktadır. Prodüksiyonunu Marvel Stüdyoları’nın ve Walt Disney Pictures’ın üstlendiği film, 2015 yılında En İyi Görsel Efekt ve En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı olmak üzere iki dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. Film, birçok dalda farklı ödüllere aday olmakla birlikte, oyuncu, yapım ve çekim kadroları olarak birçok ödül kazanmıştır. 


Vizyona girdiğinde tüm dünya genelinde iyi bir başarı sağlayarak 773.3 milyon dolar gibi bir hasılat yapmıştır. Bir Marvel serisinin daha başlangıç filmi olan Galaksinin Koruyucuları’nın imdb puanı ise 8.0’dır. 


Annesi çok hasta ve ölüm döşeğinde olan Peter, annesinin son sözlerini dinledikten sonra gözlerinin önünde ölmesine dayanamayınca odadan kendisini dışarı atar. Bu sırada bir uzay gemisi tarafından kaçırılır. Üzerinden yıllar geçtikten sonra uzay hayatına alışan Peter, bir gün terk edilmiş bir gezegene bir küreyi bulmak için gider. Küreyi bulup çalmayı başarır fakat peşine takılanlarla başı beladadır. Çaldığı kürenin Sonsuzluk Taşı olduğundan habersiz olan Peter, bu taşın peşinde Thanos’un olduğundan da bir haberdir. 


Sonsuzluk Taşını satmak için götürdüğünde Thanos’un taşı alması için gönderdiği Gamora ile karşılaşır. Gamora ile tartışması sırasında Rocket Racoon ve Groot şans eseri bu tartışmaya tanık olur. Bu tartışmanın sonucunda hepsi hapse girer. Hapisten çıkmanın bir yolunu ararken Rocket’in dâhiyane fikri ile kaçmayı başardıktan sonra küre sandıkları Sonsuzluk Taşını bir koleksiyoncuya götürürler. Koleksiyoncuda kürenin aslında ne olduğunu öğrendikten sonra çıkan patlamanın ardından, hapiste ekibe dahil olan Drax’in ihanet etmesiyle Thanos’un adamları taşın yerini öğrenir. Peter ve ekibi ile Thanos arasında büyük bir mücadele başlar. 

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

8 yorum