17,505 Görüntülenme
Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar
7.7 IMDB Puanı
10 1 8 1731

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar

(Mission: Impossible - Fallout)
Kategori
Senaryo Bruce Geller, Christopher McQuarrie
Ödüller 1 BAFTA Film Award. Diğer 24 ödül & 39 adaylık.

Ethan Hunt ve ekibi, Syndicate örgütünü çökertmeyi başarmıştır ancak örgütün yerine çok daha güçlü bir örgüt tekrar kurulmuştur. Ethan ve ekibi, eski iş ortaklarıyla beraber bu yeni terör örgütünü ortadan kaldırmak için yeni bir göreve atılacaklardır.


Ethan Hunt'ın, Syndicate adlı örgütün başı olan Solomon Lane'i başarıyla ele geçirmesinden iki yıl sonra Syndicate'nin kalıntıları Havariler adlı başka bir örgüte dönüşmüştür. Örgüt, yalnızca John Lark olarak bilinen gizemli bir dincinin liderliğinde, çalınmış üç plütonyum çekirdeğini satın almayı planlıyorlardır. Ethan ve ekibi, onları engellemek için Berlin'e göreve gönderilir ancak Ethan, Luther'i yakaladığında, Havariler plütonyumla kaçmayı başarır ve görev başarısız olur. CIA ajanı August Walker'ın ekibe katılmasıyla beraber Ethan ve müttefiklerinin çok geç olmadan önce plütonyum çekirdeklerini bulmaları gerekiyordur.


Görevimiz Tehlike 6 filminin yönetmenliğini Edge of Tomorrow ve The Usual Suspects gibi ödüllü filmlerin senaristliğini yapmış olan Oscar’lı, Christopher McQuarrie yapıyor. Filmin senaristliğini ise Bruce Geller ve Christopher McQuarrie birlikte yapıyor. 


Filmin oyuncu kadrosunda; 3 Oscar Ödülü’ne aday gösterilmiş ve 53 ödül sahibi olan ayrıca Jerry Magiure filminde başrol oynayan Tom Cruise, Superman olarak tanıdığımız Henry Cavill, ödüllü oyuncu Ving Rhames, Simon Pegg, Kiss Kiss Bang Bang filminden tanıdığımız Michelle Monaghan, Rebecca Ferguson, Sean Harris, 3 Oscar kazanmış film Black Panther’den, Ramonda olarak tanıdığımız oyuncu Angela Bassett, The Crown dizisinin Prenses Margeret’i, Vanessa Kirby, 5 Oscar kazanmış American Beauty filminde yer alan ödüllü oyuncu Wes Bentley, Frederick Schmidt, It's Complicated filminin başrol oyuncusu, Oscar Ödülü’ne aday gösterilmiş olan Alec Baldwin gibi önemli isimler bulunmaktadır. 


Macera, gerilim ve aksiyon türlerinde karşımıza çıkan filmin IMDb notu ise 7.7’dir. 27 Temmuz 2018’de gösterime girmiş olan film 147 dakika gibi oldukça uzun bir süreye sahiptir. Amerika, Çin, Fransa, Norveç ve İngiltere’nin ortak yapımı olan film İngilizce ve Fransızca dillerindedir. 178 milyon dolar bütçeyle yola çıkan film dünya çapında 791 milyon dolar civarı hasılat başarısına ulaşmıştır. BAFTA Film Ödülü de dahil olmak üzere toplam 24 ödül kazanmış olan film, 39 ödüle de adaylığını koymayı başarmıştır.

Resimler 5

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

7 yorum