12,708 Görüntülenme
Harry Potter’ın 20. Yıl Özel Bölümü Return to Hogwarts
8.4 IMDB Puanı
10 1 9 1276

Harry Potter’ın 20. Yıl Özel Bölümü Return to Hogwarts

(Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts)
Kategori

Sitemiz üzerinden 4k film formatıyla izleme imkânına sahip olduğunuz ve özel bir retrospektif olan bu yapımda şu ana dek Harry Potter filmlerinde yer alan tüm oyuncular bir araya gelmiş bulunmaktadır.  Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts isimli belgesel yapımında tüm oyuncular ile ayrı ayro röportajların yanı sıra sıcak sohbetler de yer almaktadır.


Harry Potter filmlerinde yer alan oyuncular ile yapılan bu sıcak sohbetler sırasında oyuncuların ilk başta filme bakış açısı ile devam filmlerinin çekimlerinde oluşan bakış açıları da ayrı bir şekilde değerlendiriyor. Sadece görüşlerin değil aynı zamanda da çekimler sırasında yaşanan birçok hatıranın da anlatıldığı belgesel film özellikle de Harry Potter hayranlarını yıllar önceye götürecek niteliktedir. Harry Potter hayranları bu belgeselde daha önce rastlamadık bazı özel görüntülerin yanı sıra çok önemli perde arkası olayları ve hatta yaşanan bazı gergin anların detaylarını dahi öğrenme fırsatı bulacaklar. 


Giorgio Testi, Eran Creevy ve Joe Pearlman’ın yönetmen köşesinde yer aldıkları belgeselde Emma Watson, Daniel Radcliffe ve Rupert Grint isimleri de filmin başrol oyuncu kadrosunu oluşturan simalardır. Fakat belgesel film sadece bu üç kişi üzerine odaklanmamaktadır ve sayılamayacak kadar çok fazla kişi bu belgesel yapımda yer almıştır.


Ancak bu belgeselde J.K. Rowling yani Harry Potter serisinin yaratıcısı bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise toplumun bazı keismlerinden haz etmediğini sosyal medya üzerinde açıkça belli etmesidir. Belki de bu yüzden Harry Potter serisinin sevilen isimlerinden Emma Watson ile Daniel Radcliffe isimleri belgeselde açık ve net bir şekilde J.K. Rowling’i sosyal medyadaki görüşlerinden dolayı eleştirmişlerdir. 


Türkçe dublajıyla da sitemizde sizlerle olacak bu yapımda Harry Potter serisinin yirmi yıl önceki doğuş anından bu zamana kadar kat ettiği yolları, serinin ilk filminde meydana gelen aksilikleri ve hatta ilk film hakkında duyduğunuzda inanamayacağınız görüşleri izleme fırsatını elde edeceksiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum