2,740 Görüntülenme
Issızlık
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 271

Issızlık

(The Beast)
Kategori
Senaryo David Casademunt, Martí Lucas, Fran Menchón

Lucia içinde bulunduğu korkunç durumdan ne pahasına olursa olsun oğlu Diego’yu korumaya yemin etmiş bir annedir. Diego ise henüz bir çocuk olduğu için elinden korkmaktan başka bir şey gelmeyen bir erkek çocuğudur. 


19. Yüzyıldaki savaşlardan bitap düşmüş topraklarda kendilerine yeni bir hayat arayan ancak her gittikleri yerde yıkımla karşılana Lucia, Salvador ve Diego daha fazla aramak istemezler ve kendilerini terk edilmiş ıssız ve eve atarlar. Bu bölgede de yine savaşın etkileri sürmektedir ve topraklar kurumuş, ağaçlar ölmüş ve mısır tarlaları da tamamen telef olmuştur. Buna rağmen savaştan kaçan ve bu çorak topraklardan kendilerine yeni bir hayat kurmaya karar veren bu üç kişilik aile, toprakları canlandırmak için kolları sıvarlar. Bu hiç de kolay bir şey değildir ve yapmaları gereken çok şey bulunmaktadır. 


Bu sırada da baba Salvador oğlunun savaşı ve bir erkeğin nasıl güçlü olması gerektiğini oğluna biraz sert bir yöntemle de olsa öğretmeye çalışmaktadır. Ancak Lucia buna karşıdır ve oğlunun sakin bir hayat sürmesini istemektedir. Bu yüzden de her boş anında oğlu ile ilgilenen Lucia onun ruhsal durumunu sakin tutmaya çalışmaktadır. Ancak bu küçük ve savaştan yaralar almış olan aile, huzuru ve yeni bir hayatı bulmak için geldikleri bu topraklarda, bereketli ve mutlu bir yaşamdan çok karanlık ve korkunç bir hayatı bulacaklardır!


Issızlık ismi ile Türkçe dublajlı olarak, El páramo ismiyle de 4k film formatında bulacağınız, dram ve gerilimi iliklerinize kadar yaşatacak olan korku filminde David Casademunt yapımın yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Casademunt yapımda yönetmenliğinin dışında Fran Menchon ve Marti Lucas ile birlikte filmin senaryosunu da hazırlayan isimdir. Asier Flores, Roberto Alamo ve Inma Cuesta isimleri de filmin başrol oyuncu kadrosunda bulunan simalardır. Lucia kendilerine dadanan kötülükten oğlunu korumayı nasıl başaracaktır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

46 yorum