4,016 Görüntülenme
Johnny English Tekrar İş Başında
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 329

Johnny English Tekrar İş Başında

(Johnny English Strikes Again)
Kategori
Yönetmen
Senaryo William Davies
Ödüller 1 ödül

Başrolünde efsane Rowan Atkinson’ un oynadığı Johnny English serisinin son filmi. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise bu sefer David Kerr oturmakta. Yazarlar arasına baktığımızda diğer yapımlarından farklı olarak sadece tek bir isim görünüyor. Serinin eski filmlerinden de tanınmış olan William Davies.


Johhny English Tekrar İş Başında filmi adından da belli olabileceği üzere emekliliğe ayrılmış olan Johhny’nin tekrar işe dönmesi anlatıyor. Britanya’ya karşı çok ağır bir siber saldırı gerçekleştirilmiştir. Britanya’da aktif olarak çalışmakta olan gizli casusların kimliğini açığa çıkaran bu siber saldırı sonucunda ağır darbeler alınmıştır. Geriye kalan Johnny English ise gizli servisin son umudu haline gelmiştir. Emekliliğe ayrılan ve sefasını süren Johnny, son bir görev için tekrar işe çağırılır. Tekrar görev başına getirilen Johhny’den istenen şey ise bu siber saldırının arkasında duran beyni bulmak ve yakalamaktır. Artık geri kalmış bir casus olan Johnny, sayısı az olan yeteneklerini ve eski kalmış olan yöntemlerini kullanarak bu görevi başarmak zorundadır. Modern teknolojiden anlamayan Johhny English, düşmanını bulabilmek için bu teknolojik gelişmelerin üstesinden gelmek zorunda kalır. Bu sebeple de artık karşısında bir değil birden fazla engel bulunmaktadır, ama tek umut olan Johhny’nin vazgeçmeye niyeti yoktur.


Filmin oyuncuları arasında ise 2 Oscar ödülünde adı bulunan dünyaca ünlü aktrist Emma Thompson bulunmakta ve kendisi Başbakan rolünde oynuyor. Bu sırada Pegasus karakterini ise Adam James canlandırmaktayken, Baggaley olarak ise karşımıza Noah Spiers çıkmış durumda. Ajan 5 olarak bilinen karakteri ise 1 Altın Küre ödülünde ismi yazan Michael Gambon oynuyor. Filmin kendisiyle oldukça bağdaşan Johnny English karakterini, Bean filminden tanıdığımız ve hemen hemen herkesin sempatik bulduğu Rowan Atkinson oynayarak bu filmde de oyunculuk yaptığı yılların emeğini ve kendine kattığı yeteneğini gösteriyor.


Johhny English serisinin bu son filminin yapımına; İlk iki filmden az bir rakam olarak 25 milyon dolar harcanmış durumda. 2018 Senesinde gösterime girerek karşımıza çıkan film, gişelerden 159 milyon dolarlık bir kazanç elde ediyor ve bir kere daha Johnny English serisinin başarısını kanıtlıyor.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın