6,852 Görüntülenme
Johnny English’in Dönüşü
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 692

Johnny English’in Dönüşü

(Johnny English Reborn)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Hamish McColl, William Davies, Neal Purvis, Robert Wade

Kendisinden bir önce gelen ilk Johnny English filminin 6.2’lik IMDb puanını, 6.3 puan alarak geride bırakan yapımın yönetmeni Oliver Parker. Seriye yeni katılan Oliver Parker’ın bir adet BAFTA Film Ödülü bulunmakta. Filme yeni gelen yazar ise Hamish McCool.  Hamish McCool’un yanında serinin ilk filminden tanıdığımız yazarlar; William Davies, Neal Purvis ve Robert Wade isimleri bu filmde de bizlere kendilerini ve yazarlık yeteneklerini göstermiş durumda.


Johnny English’ in Dönüşü adlı yapımda isminden de belli olacağı üzere Johnny English’in bir kere daha göreve dönerek maceraya atılmasını konu alıyor. Mozambik’ te yaşanmış olan ve oldukça büyük bir felaket ile sonuçlanan bir görevin ardından, İngiliz ajan Johnny English(Rowan Atkinson), görevi batırmasının verdiği utancı bastırma amacıyla Tibet manastırına çekiliyor. Tibet manastırında çalışmak için bulunan Johnny’nin, MI-7’den gelen bir mesaj ile görevinin başına gelerek bu durumdan çıkması gerekiyor. 


Sadece kendisinin başa çıkabileceği bir görevde lider olarak çalışması gerektiğini öğrenen Johnny English, bir kere daha yola çıkıyor ve takım elbiselerini çekmiş oluyor. Artık kendisinin yeni ortağı olan Ajan Tucker (Daniel Kaluuya) ile birlikte çalışan Johnny, ne kadar iyi olduğu çok belli olmayan dövüş becerelerini ve yüksek teknolojideki silahlarını kullanmaya başlıyor. Görevi ise; Çin başbakanı olan Xian Ping’e karşı kurulmuş bir komployu durdurmak. Başbakanı avlamaya gelen suikastçilere karşı savaşması ve galip gelmesi gereken Johnny, bu sefer çok daha profesyonel davranmaya çalışıyor. Ama sadece çalışıyor.


Filmde oynayan ünlü oyunculardan birisi ise Pamela karakterini canlandıran Gillian Anderson. 1 Altın Küre ödülüne adını yazdırmayı başarmış olan Gillian Anderson’un yanında; Ajan Tucker rolünde bulunan ve Oscar ödülü bulunan Daniel Kaluuya’da filmde kendini göstermiş durumda. Başrol karakteri olan Johnny English ise bir kez daha Rowan Atkinson tarafından hayat buluyor. Ting Wang olarak ise Togo Igawa oynuyor.


Filmin yapımına bu sefer, ilk filmden daha fazla olarak 45 milyon dolar harcanıyor. Uluslararasında bulunan sinemalarda 151.7 milyon dolar kar elde eden film, ABD ve Kanada’da ise sadece 8.3 milyon dolar kazanç elde edebiliyor. Dünya çapında ise 160 milyon doları geçen film, ilk filmin biraz gerisinde kalsa bile finansal açıdan oldukça iyi bir başarı olarak kabul görüyor.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın