10,288 Görüntülenme
Kayıp Şehir
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 907

Kayıp Şehir

(The Lost City)
Yönetmen ,
Senaryo Oren Uziel, Dana Fox, Adam Nee
Ödüller 1 ödül & 2 Adaylık.

4k film formatında siz değerli takipçilerimiz için hazırlamış olduğumuz The Lost City, kaleme aldığı romanda yarattığı hayal ürünü bir yerin gerçekte de var olduğunu fark eden bir yazarı merkezine alıyor. Yönetmenlik koltuğunda Aaron Nee ve Adam Nee’in oturduğu filmin senaryosu ise Dana Fox, Oren Uziel ve Adam Nee’in imzasını taşıyor. İlk gösterimini 25 Mart 2022 tarihinde yapan film, aksiyon; macera ve komedi türlerinde karşımıza çıkıyor. IMDB’den 6.2 puan alan yapımın oyuncu kadrosunda ise Sandra Bullock, Channing Tatum, Daniel Radcliffe, Brad Pitt, Da’Vine Joy Randolph ve Oscar Nunez gibi birbirinden ünlü isimler bulunuyor.


Başarılı bir roman yazarı olan Dr. Loretta Sage, şimdilerde kurgusal bir kahraman olan Dr. Angela Lovemore ve onun hoşlandığı bir karakter olan Dash McMahon’un etrafında dönen bir macera kitabını kaleme almaktadır. Bir süre önce kocasını kaybetmesinin ardından depresif bir halde olan Loretta, kitabını tanıtabilmek için kitabının kapağındaki model Alan Caprison ile bir turneye çıkacaktır. Alan’ın kitabın kapağında olmasının getirdiği popülarite nedeniyle turnenin ilk günlerinde zorlanan ikili, kısa süre sonra beklenmedik bir maceranın içerisine girecektir. Çünkü Abigail Fairfax isimli bir milyarder, Loretta’ın kitaplarının gerçek tarihi araştırmalarına dayandığını fark etmiş ve onunla iletişime geçmiştir. 


Atlantik’in uzak bir bölgesinde bulunan bir adada kayıp bir şehir keşfeden Fairfax, paha biçilmez bir hazine olan Ateş Tacı’nın burada olduğunu düşünmektedir. Loretta’ın adanın eski bir haritasındaki gizemi çözebileceğini düşünen Fairfax, onu kaçırır ve adaya götürür. Bu sırada Loretta’ya gizliden gizliye aşık olan Alan, onun kaçırılmasına tanık olmuş ve Jack Trainer isimli bir CIA ajanını kendisine yardım etmesi için işe almıştır. Kısa süre sonra adaya gidip Loretta’yı bulan Alan, yaptığu bu tehlikeli plan nedeniyle kendisini Fairfax’e hedef göstermiştir. Bunun ardından adadan bir türlü kaçamayan ikili, burasının gerçekten de büyülü bir yer olduğunu fark edecek ve Fairfax’ı alt etmeye çalışacaklardır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum