2,533 Görüntülenme
Kuşatma
3.4 IMDB Puanı
10 1 4 286

Kuşatma

(Fortress)
Kategori
Senaryo Alan Horsnail, Emile Hirsch, Randall Emmett
Ödüller 4 ödül & 1 nomination

İlk olarak 17 Aralık 2021 tarihinde sinemaseverlerle buluşan 4k formatında buluşan Fortress, bir süre önce emekli olmuş Robert isimli bir CIA ajanını merkezine alıyor. Günün birinde kendisini ziyarete gelmek isteyen oğlunun eski bir düşmanı tarafından takip edildiğini fark eden Robert, hem kendisini hem de oğlunu koruyabilmek için amansız bir mücadeleye girişecektir. Yönetmenlik koltuğunda James Cullen Bressack’ın oturduğu bu heyecan dolu filmin senaristliğini ise Alan Horsnail yapıyor. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan film, aksiyon ve gerilim türlerinde karşımıza çıkıyor. IMDB’den 3.4 puan alan yapımın oyuncu kadrosunu ise Bruce Willis, Chad Michael Murray, Jesse Metcalfe, Shannen Doherty, Kelly Greyson, Ser’Darius Blain, Sean Kanan ve Natalie Burn gibi isimler oluşturuyor.


Geçmişte CIA’in en önde gelen ajanlarından biri olan, aldığı her görevi başarılı bir şekilde tamamlayan Robert (Bruce Willis); şimdilerdee geçmişteki bu aksiyon dolu hayatını geride bırakmış ve emekli olmuştur. Emekliliğini pek de insanların içerisinde olmayan, ıssız bir ormanda geçirmeye çalışan Robert’in tek amacı; bundan sonraki hayatını daha sakin bir şekilde sürdürmektedir. Bir süreliğine bu ormanın içerisinde tek başına huzurlu bir hayat sürdüren Robert, kısa süre sonra istemeden de olsa yeniden aksiyonun içerisine girecektir. Ancak bu seferki görevi, her zamankinden çok daha zor ve ölümcül olacaktır. Günün birinde uzun zamandır görüşmediği oğlunun kendisini ziyaret edeceğini öğrenen Robert, bu habere çok sevinir.


 Aradan geçen bir sürenin ardından Robert’in oğlu bu ormanın içerisine geldiğinde, yalnız olmadığını fark eden Robert’i; hayatının mücadelesi beklemektedir. Geçmişten gelen bir düşman olan Balzary (Chad Michael Murray)’in de oğlunu takip ettiğini ve gizlendiği yeri bulduğunu fark eden Robert, hem oğlunu hem de kendisini koruyabilmek için bir plan yapması gerektiğinin farkındadır. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Balzary’den korunabilmek için yüksek teknolojili bir sığınağa giren baba ve oğlu, acımasız düşmanlarına karşı son derece tehlikeli bir savaş beklemektedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum