298 Görüntülenme
Masumlar
7.0 IMDB Puanı
10 1 7 12945

Masumlar

(The Innocents)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Eskil Vogt
Ödüller 14 ödül & 16 Adaylık.

Siz değerli izleyicilerimizin deyimi yerindeyse diken üstünde izleyeceği ve 4k formatında bir film olan The Innocents, gerilim dolu bir senaryoyu sinemaseverlerin karşısına çıkarıyor. Dört küçük çocuğun başından geçen esrarengiz olayların konu alındığı bu yapımda yaz tatilinde arkadaş olan dört çocuk, kısa süre içerisinde birlikte zaman geçirmeye başlamalarının ardından bazı gizemli güçlere sahip olduklarını fark eder. Ancak başlarda onlar için sıradan bir oyunmuş gibi başlayan bu durum, vakit ilerledikçe çok daha karanlık bir hal alacaktır. İlk olarak 10 Haziran 2022 tarihinde beyazperdeyle buluşan The Innocents'in yönetmenliğini ve senaristliğini Eskil Vogt üstleniyor. İzleyicilerinin karşısına dram, fantastik, korku, gizem ve gerilim türlerinde çıkan başarılı yapım; IMDB’den de tam 7.0 puan alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Rakel Lenora Flottum ve Alva Brynsmo Ramstad ile Sam Ashraf ve Mina Yasmin Bremseth Asheim, Ellen Dorrit Petersen ve de Morten Svartveit gibi isimler bulunuyor.


Ida isimli küçük bir kız, günün birinde otistik kız kardeşi Anna ve ailesiyle birlikte yeni bir siteye taşınır. Ancak yaz vakti olduğu için yeni bir yere taşınmak yerine tatile gitmeyi isteyen Ida, her ne kadar memnun olmasa da etrafı tek başına keşfetmeye başlar. Arkadaş edinebileceği pek fazla insanın olmadığı bu ıssız yerde Ida, kısa süre sonra kendi yaşlarında olan Ben isimli bir çocukla tanışır. Ben ile tanışmasının ardından arkadaş olan Ida, onunla oynamaya başlar.


Günün birinde Ben ile birlikte yakınlarda bulunan bir ormanlık alana giden Ida, burada son derece esrarengiz bir durumla karşı karşıya kalır. Ben’in bazı doğaüstü yeteneklere sahip olduğunu fark eden küçük kız, karşısında şaşırıp kaldığı bu yeteneklere kendisinin de sahip olmak istediğini söyler. Bu sırada her ne kadar ailesi uyarsa da ormana gitmeye devam eden Ida, kız kardeşi Anna ve Aisha isimli yeni arkadaşını da kendileriyle oynamaya ikna eder. Ancak küçük çocukların bu oyunu, kısa süre sonra tehlikeli bir hal alacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum