7,550 Görüntülenme
Ölümcül Labirent
6.4 IMDB Puanı
10 1 7 726

Ölümcül Labirent

(Escape Room)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Bragi F. Schut, Maria Melnik
Ödüller 1 ödül & 7 Adaylık.

Birbirini tanımayan altı kişi, akılları almayacak kadar büyük bir para ödülü ve para ödülüne kavuşmak için ölesiye bir kaçış! Aksiyon, macera, korku, gerilim ve hatta gizem kategorilerini dahi içine alan ve 4k film formatının yanı sıra ayrıca da Türkçe dublajı ile sizlerle olan filmde ünlü yönetmen Adam Robitel tek başına yönetmen koltuğunda bulunmaktadır. Escape Room orijinal adıyla serinin ilk filmi olma özelliğini taşıyan filmde Bragi F. Schut ve Maria Melnik isimleri ise senarist köşesindeki simalardır. Bir sonraki bölümüyle de milyonlarca kişilik bir hayran kitlesini peşinden sürükleyen filmde Taylor Russell, Logan Miller ve Jay Ellis isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosunu oluşturan isimlerdir.


Ölümcül Labirent  isimli filmde, Danny, Amanda, Mike, Ben, Jason ve Zoey isimli birbirlerini hiç tanımayan ve çok farklı konumlardan gelen altı kişiye bir çeşit bulmaca verilir. Tek yapmaları gereken bu küpü düzgün bir şekilde çözmektir. Bulmacayı çözen Danny, Amanda, Mike, Ben, Jason ve Zoey tam 10 bin dolar değerinde bir teklifle karşılaşırlar. Onlara sunulan bir tür kaçış odasıdır ve bu kaçış odasından çıkmayı zamanında başarırlarsa ödül de onların olacaktır.


Ancak bu fikir Ben’in hiç hoşuna gitmez ve odadan ayrılmak için çıkış kapısına ulaşır. Fakat Ben çıkış kapısının kolunun aniden düştüğünü gördüğünde bu olayın basit bir kaza olmadığını hemen anlar. Grubun diğer üyeleri panik yapsalar da kısa sürede toparlanıp odadan kaçmanın bir yolunu bulmaya çalışırlar.


Bu odadan çıkmayı başaran ve kendilerini farklı odalarda bulan Danny, Amanda, Mike, Ben, Jason ve Zoey sonunda bu oyunun çok ciddi olduğunu ve denileni zamanında yapmaları gerektiğini çok geç de olsa fark ederler. Fakat Danny, Amanda, Mike, Ben, Jason ve Zoey kaçmaya ve kaçtıkları odalardan da anahtarları toplamaya devam ederler. Bu kaçısın sonu nereye kadar olacaktır? Danny, Amanda, Mike, Ben, Jason ve Zoey bu korkunç oyundan sağ salim kurtulabilecekler midir?

Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum