78,908 Görüntülenme
Örümcek Adam Evden Uzakta
7.5 IMDB Puanı
10 1 8 7839

Örümcek Adam Evden Uzakta

(Spider-Man: Far from Home)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures, Pascal Pictures, Marvel Studios
  • Film Süresi 129 dakika
Yönetmen
Senaryo Chris McKenna, Erik Sommers, Stan Lee, Steve Ditko
Ödüller 10 ödül & 22 Adaylık.

Örümcek Adam: Evden Uzakta bölümünde, Örümcek Adam karakterinin son serisinin ikinci filminde Yenilmezler: Son Savaş filminden sonraki dönem konu alınmaktadır. Tony Stark ile dostluğu oldukça ilerleyen Peter Parker onu Thanos ile olan savaşta onun kaybettiğinde çok üzülmüştür. Olaylardan sonra süper kahramanlığa bir süre ara vermek isteyen Peter lisesine geri döner. Arkadaşı Ned ile birlikte Dünya’yı gezmek için Avrupa’ya gider. Bu eğlence dolu gezi Elemental adı verilen dünya dışı yaratıkların terör estirmeye başlaması ile bölünmek zorunda kalır. SHIELD’in başkanı Nick Fury, Örümcek Adam’ı bu yaratıklarla mücadelelerinde yanlarında istemektedir. Kendisini bir anda Nick’in yeni elemanı olarak bulan Örümcek Adam süper kahramanlığa geri dönmüştür.


Serinin ikinci filminin yönetmen koltuğunda bir önceki filmin yönetmeni Jon Watts oturmaktadır. Senaryosunu ise Marvel evreninden esinlenerek Chric McKenna ve Erik Sommers kaleme almıştır. Sommers’ın daha önceki senaryo tecrübeleri arasında Jumanji: Vahşi Orman ve Ant-Man ve Wast filmleri bulunmaktadır. Kendisinin Primetime Emmy ödül adaylığı bulunmaktadır.


Meksika’da bir şehirde bir fırtınanın şehri talan ettiği haberini alan NickFurry (Samuel L. Jackson)  yanına Mariana Hill’i ( Cobie Smulders) alarak olayı incelemeye gider. Olay yerinde bir süre vakit geçirdikten sonra Elemental adı verilen elementleri kontrol edebilen varlıkla karşılaşırlar. Fury ve Maria iki tane Toprak Elementali ile savaşırken Quentin Beck (Jake Gyllenhaal) adlı bir süper kahraman tarafından desteklenirler.


Tüm bunlar olurken Örümcek Adam Peter Parker ( Tom Holland) okulu ile yapacağı Avrupa gezisinde aşık olduğu kız Michelle’e (Zendaya) nasıl açılacağını planlamaktadır. Örümcek Adam olarak katıldığı bir bağış toplama kampanyasında Nick Fury’den gelen telefonu umursamadan kapatan Peter geziye giderken Örümcek Adam kostümünü de evde bırakır. Bir süre süper kahramanlıktan uzak durup kafasını dağıtmak istemektedir. Gezi İtalya, Venedik’te ilk molasını verirken şehri gezen Peter’ın başına beklemediği bir olay gelir. Bu Su Elemantali su seviyesini yükseltir ve Venedik’i yerle bir etmeye başlar. Bir şeyler yapmak isteyen Peter kostümünü otelde unuttuğu için pek yardımcı olamaz.  Bu sırada Quentin Beck olaya müdahale eder ve Elemental’i ortadan ikiye ayırır. Fakat bu saldırıların ne ilki ne de sonuncusu olacaktır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

15 yorum