19,891 Görüntülenme
Resident Evil: Raccoon Şehri
10 1 7 1966

Resident Evil: Raccoon Şehri

(Resident Evil: Welcome to Raccoon City)
Senaryo Johannes Roberts

Korkunun en başta olduğu ve sonrasında da gizem ve aksiyonun durmaksızın işlendiği 4k formatlı Resident Evil: Raccoon Şehri filmi bu sefer izleyicisini en başa yani tüm vahşete neden olan olayların merkezine götürüyor. Bu sefer ki açılış sahnesi ise otuz Eylül 1998 yılı. 


Bir döneme damgasını vuran ve Umbrella Şirketi, bir zamanlar Raccoon şehrinin yükselişindeki tek nedendi. Şirket bu kasabaya gelip tesisler ve hastaneler kurmuş ve çalışmaya devam etmiştir. Fakat bu çalışmaları aslında dehşet verici ve acımasız deneyleri gerektirmektedir ve bu deneylere maruz kalanlar ise zavallı Raccoon halkından başkaları değildir. Claire ise bu kasabada büyümüştür ve eskiden yani çocukluğundan bu yana asıl sorunun kökeninin Umbrella Şirketi olduğunu düşünmektedir. Şirketin çöküşünün ardına adeta hayalet kasaba haline gelen bölge artık hem çok sessiz hem de korkunç bir hal almıştır. 


Claire olayların bu şekilde gizli kapaklı kalmasından bıkmıştır ve herşeyin sebebinin Umbrella Şirketi olduğunu düşündüğü için de şirket hakkındaki tüm gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir. Claire işe hastane ve araştırma merkezinden başlar ve burada korkunç gerçeklerin açıkça söylendiği bazı kasetleri ve belgeleri keşfeder. Bu bilgiler arasında en korkutucu olan ise şirkette sonu facia ile biten bir kazanın yaşandığıdır. Bir tür nükleer kimyasalın kontrolden çıkması ve çevresindeki herkesi mutasyona uğratmasına sebep olan kaza her şeyin başlangıcıdır. Bunun dışında da kendi istekleri dışında tutulan ve vahşice birer denek olarak kullanan sayısız insan da bu iğrenç şirketin sırları arasındadır. 


Fakat sırları ortaya çıkarmak sorunu çözmeye yeterli değildir ve Claire bu kazanın neden olduğu ve mutasyon ie değişim geçirmiş herkesi çok yakından görecek ve hatta onlarla hayatı pahasına da savaşmak zorunda kalacaktır. Olayların bu denli büyük ve korkunç olduğunu daha önce bilmeyen Claire için artık geri dönmek için de çok geçtir.


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

41 yorum