1,052 Görüntülenme
Robot Köpek Archie
5.0 IMDB Puanı
10 1 5 98238

Robot Köpek Archie

(A.R.C.H.I.E.)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Robin Dunne

Ailecek izleyebileceğiniz bu bilim kurgu filmi Isabel adındaki genç bir kızı ve tesadüf eseri bulduğu robot bir köpeği konu merkezine almaktadır.


Isabel anne ve babasını yeni kaybetmiştir ve sonrasında da henüz reşit olmadığı için amcası ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Isabel amcası Paul ile birlikte yeni bir hayata başlar ve zaten belediye başkanı olan amcasının tüm vaktini işleri aldığı için kendisini çok yalnız hissetmektedir. Yine böyle bir günde Isabel bir an da robot bir köpek ile karşılaşır ve onunla dost olmaya karar verir. Bu robot köpeğin adı ise A.R.C.H.I.E’dir. 


A.R.C.H.I.E dışarıdan gayet normal gibi görünse de normal olmanın çok uzağındadır. A.R.C.H.I.E konuşabilmekte, inanılmaz bir hızda koşabilmekte ve ışık ötesi gözleriyle de hemen hemen herşeyi görebilmektedir. A.R.C.H.I.E ile Isabel hızlı bir şekilde dost olurlar ve sonrasında da birbirlerine yardım etmeye karar verirler. A.R.C.H.I.E yeni dostu Isabel’e yeni tanıştığı havalı arkadaş grubuna nasıl uyum sağlayacağını öğretirken, Isabel’de dostu A.R.C.H.I.E’ye nasıl normal bir köpek olunacağını öğretmeye başlar. 


A.R.C.H.I.E ile İsabel arasındaki dostluk giderek güçlene dursun bu sırada Paul’de yeniden seçimlere katılıp yeniden kazanmak için mücadele etmektedir. Paul’ün karşısında ise ezeli rakibi Veronica Taylor vardır. Bu yüzden Paul oldukça zorlu bir zaman geçirmektedir. Ancak Paul’ün bu zorlu dönemlerinde bir de Hugh Jablonski adında kötü niyetli bir adam da sorunlar yaratır. Çünkü Hugh Jablonski aslında A.R.C.H.I.E’nin gerçek sahibi olduğunu ve onu geri istediğini Paul’e söyler. Ancak Isabel ve A.R.C.H.I.E birbirleirne çok alışmışlardır ve Isabel bu küçük dostunu ölen ailesinin yerine koymaktadır. 


Robin Dunne’un hem yazdığı hem de yönettiği A.R.C.H.I.E. isimli 4k formatındaki ddublaj filmde, başrol oyuncu kadrosunda bulunan isimlerin arasında özellikle de Michael J. Fox seslendirmen kadrosunda ilgiyi üzerine toplamaktadır. Fox’un dışında ise yine Robin Dunne ve Katharine Isabelle isimleri de aynı ekipte yer alan simalardır.

Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın