676 Görüntülenme
Sessiz Ve Derinden
6.8 IMDB Puanı
10 1 7 61637

Sessiz Ve Derinden

(Jay and Silent Bob Strike Back)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kevin Smith
Ödüller 1 ödül & 3 Adaylık.

Jay ve Silent Bob birbirlerinden ayrılmayan iki dosttur. Bu iki dost sürekli olarak mahallelerinde bulunan bir dükkânın önünde takılmakta ve gelen geçene sataşmaktalardır. Fakat bu durum dükkân sahipleri için iyice can sıkıcı olduğundan artık bu mekânın önünde daha fazla duramayacaklarını anlarlar. Bu duruma üzülen ikili günü nasıl bitireceklerini düşünürken akıllarına dostları Brodie gelir. Dostlarının yanına giden Jay ve Silent Bob burada sohbet arasında kendilerinin konu edildiği bir filmin çekim aşamasında olduğunu öğrenirler. Dükkânın önünde artık takılamayan ve kendilerini oyalamak için yeni bir amaca ihtiyacı olan Jay ve Silent Bob bu sefer de kafayı bu filme takarlar. 


Onlara göre eğer film kendi haklarında ise o zaman kendileri de bu filmin kazancından gelir elde etmelidirler. Bu yüzden dikkat çekmek için yapılması en uygun şey ise hemen filmin çekimlerini durdurmaktır. Öyle de yaparlar ve hemen bu ulvi görev için yola çıkarlar. Ancak yolları çok uzundur ve Jay ve Silent Bob her zaman ki gibi beş parasızlardır. Bu nedenle tüm yolu otostop yaparak tamamlamaya karar veren Jay ve Silent Bob yolda bu konuda kendilerine yol gösteren ve uzun yıllardır bir otostopçu olan George Carlin ile karşılaşırlar. Otostop çekme sanatında usta olan Carlin, Jay ve Silent Bob’a bu olayın inceliklerini anlatır. Bu dersten oldukça tiksinen ve ayrıca da etkilenen Jay ve Silent Bob yollarına devam ederler…


Jay and Silent Bob Strike Back isimli 4k formatındaki ve Türkçe dublajıyla da hazırlanmış olan komedi filminde acaba Jay ve Silent Bob ikilisini daha hangi maceralar beklemektedir? Jay ve Silent Bob hak ettiklerini düşündükleri parayı alabilecekler midir, yoksa film şirketi mi bu davada galip gelecektir? Gerçekten de filmde kullanılan karakterler Jay ve Silent Bob’un ta kendisi midir?

Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum